Lubicie filmy z Sundance? Pewnie polubicie People Places Things!

Jemaine Clement

Trailer People Places Things wpadł mi w oko z dwóch powodów. Po pierwsze, to typowy „sundance’owy” film – wygląda na całkiem inteligentną, lekką i zabawną komedię bez głupkowatego i pretensjonalnego klimatu rodem z Hollywood. Drugim powodem jest oczywiście Jemaine Clement, jeden z moich ulubionych aktorów. Jeśli widzieliście genialny serial Flight of the Conchords lub doskonałą komedię o wampirach What We Do in the Shadows, to na pewno go kojarzycie. Oto trailer do People Places Things!

Zobacz też: Amerykańscy bogowie będą mieli własny serial!

Jemaine Clement wcieli się tu w rolę rysownika i wykładowcy uniwersyteckiego, któremu życie spłatało mało zabawnego figla. Otóż zdradziła go wieloletnia partnerka, z którą wychowuje dwie córki. Widzowie będą więc świadkiem tego, jak zdołowany artysta będzie starał się poskładać swoje życie na nowo. W międzyczasie wplącze się w romans z matką swojej studentki i skonfrontuje się z przyjacielem, z którym przespała się jego długoletnia partnerka. Nie wiem jak wy, ale ja to kupuję!

Reżyser James C. Strouse zaserwuje to, co w filmach z Clementem lubię najbardziej: całą paletę różnych wersji zblazowanych min aktora i dowcipy o Nowej Zelandii i hobbitach, które nigdy mi się nie znudzą!

Film miał już swoją premierę w Sundance na początku roku, a do kina wejdzie w połowie sierpnia.

Źródło zdjęcia

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: