Mały Książę w animowanej wersji robi świetne wrażenie – zobaczcie najnowszy trailer!

Mały książe od Pixara

Na pewno pamiętacie ze swojego dzieciństwa książkę Mały Książe, napisaną przez Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. To jedna z ciekawszych szkolnych lektur i mimo baśniowej formy, skierowana jest głównie da osób dorosłych. A przynajmniej dla tych czytelników, którzy są w stanie dostrzec w dziele Francuza drugie, symboliczne tło. Za animowaną ekranizację odpowiedzialny będzie reżyser Mark Osborne, znany z Kung Fu Panda. Do sieci trafił właśnie drugi, międzynarodowy trailer filmu zatytułowanego The Little Prince.

Zobacz też: Pierwszy angielski trailer do najnowszego filmu ze studia Ghibli – When Marnie Was There

Co ważne – film nie jest dokładnym przekładem książki, lecz wplata jej treść w inną, bardziej nowoczesną i łatwiejszą w odbiorze opowieść. Wydaje mi się, że to ważny zabieg, bo oryginalne dzieło zawsze było dosyć trudne do zrozumienia. Taka strategia na pewno ułatwi odbiór filmu i pomoże zrozumieć dzieła Saint-Exupéry’ego. A film? Film zapowiada się naprawdę świetnie, zawiera też dosyć niecodzienne jak dla dużych produkcji w stylu Pixara elementy: elementy animacji poklatkowej! Zobaczcie sami:

Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony tym w jakim kierunku poszli autorzy tej produkcji. Wygląda na to, że film będzie naprawdę interesującą mieszanką nowoczesności z klasyką. Bez dłuższego zastanowienia, kupuję ten pomysł i format! Premiera filmu ma się odbyć 29 lipca we Francji.

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również:

  • Asia B.

    A premiera w Polsce 7 sierpnia! I równo z premiera filmu ruszy cała machina – premiera książek filmowych, kalendarzy, gadżetów. Wydawnictwa już zapowiadają filmową książkę Tajemnica Starego Pilota albo klasycznego Małego Księcia z filmowymi klatkami stop motion. To też zapowiada się fajnie :) Ale i tak filmowego plakatu nic nie przebije :)