Mapy Here od Nokii wracają na iOS

Here ios

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez mobilnych aplikacji z mapami. Dzięki takim produktom, jak Google Maps czy Mapy od Apple możemy błyskawicznie sprawdzić na naszych telefonach aktualną lokalizację, wyznaczyć trasę do konkretnego miejsca, uruchomić nawigację, zdobyć informacje o ruchu drogowym czy pobliskich sklepach. Wszystko to w zasięgu ręki, mobilnie i szybko. Jeżeli więc korzystacie z tego typu aplikacji, to zapewne nie obcy jest wam program Here od Nokii. Po prawie dwóch latach aplikacja ta wraca na iOS-a.

Here to mobilne mapy stworzone przez Nokię. Aplikacja ta ma rzeszę zwolenników i użytkowników, szczególnie dzięki dużej precyzji map oraz dostępowi do trybu offline. Szczególnie ta funkcja jest niezwykle użyteczna. Here umożliwia pobranie map 100 krajów i zapisanie ich lokalnie w pamięci urządzenia. Następnie można z nich normalnie korzystać, chociażby w trybie nawigacji, nawet jeżeli nie posiada się dostępu do internetu. Choć Google Maps również pozwala na tryb offline, to w porównaniu z możliwościami Here jest daleko w tyle, gdyż można zapisać tylko wybrany fragment mapy.

 

Here posiada również funkcję planowania trasy z porównaniem różnych środków lokomocji. Przy okazji powrotu na iOS Nokia dopasowała design i nawigację aplikacji do wyglądu systemu mobilnego od Apple.

Here Maps jeszcze dzisiaj mają trafić do App Store. Może to jednak nieco się przedłużyć, gdyż obecnie Apple walczy z poważnym błędem, który uniemożliwia normalne korzystanie z App Store, iTunes’a i Mac App Store. Jak tylko jednak firma poradzi sobie z tym problemem, to będzie można pobrać świetne mapy od Nokii na swoje urządzenie z iOS-em. Nowa wersja Here jest również dostępna od kilku tygodni na Androida.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: