Masz ochotę zagrać w klasyczną grę z DOSa? Można to zrobić na Twitterze!

Gry przez Twittera

Tak naprawdę nie wiem dlaczego ta wiadomość tak bardzo mnie zainteresowała, ale mój wewnętrzny geek mówi mi, że to coś świetnego. Już mówię o co chodzi: dzięki stronie Archive.org możecie umieścić jedną z ponad 2,5 tysiąca świetnych, klasycznych gier w swoim tweecie i pozwolić innym użytkownikom w nią zagrać. To banalnie proste i każdy, kto ma konto na Twitterze może podzielić się z innymi swoją ulubioną grą. Jak to zrobić?

Zobacz też: Z archiwum (retro)gracza – Eye of the Beholder

Wystarczy odwiedzić tę stronę, wybrać swoją ulubioną grę, odnaleźć kod do osadzania na Twitterze i umieścić go jako swój tweet. Po chwili gra załaduje się i będzie można w nią grać, o ile ma to sens w tak małym oknie. Oczywiście, można to zrobić inaczej i jeśli naprawdę zależy nam na rozgrywce, to najlepiej będzie pobrać grę i uruchomić ją w emulatorze systemu DOS. Publikowanie gier na Twitterze i granie w nie w przeglądarce na pewno nie jest praktycznym rozwiązaniem, ale skoro można to zrobić, to dlaczego nie?

Wolfenstein 3D na Twitterze

Wśród gier, którymi można podzielić się na Twitterze są takie hity jak Dune, Wolfenstein 3D, Prince of Persia, Street Fighter i inne, kultowe klasyki z lat 80-tych i 90-tych. Każdy gracz powinien znaleźć tam coś dla siebie. W tytuły te można pograć też za pośrednictwem strony Archive.org, nie trzeba ich wcale nigdzie zamieszać. Jeśli wiec nie macie konta Twittera, to zawsze możecie dodać tę stronę do zakładek i wrócić, kiedy będziecie mieli ochotę na partyjkę w Pac-Mana czy Jazz Jakcrabbit. Miłej zabawy!

 

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: