Microsoft szaleje i wydaje Outlooka na iOS oraz Androida

outlook

Ten moment musiał nadejść. Było to niemal pewne od chwili, gdy Microsoft kupił Acompli za prawie 200 milionów dolarów. Firma ta stworzyła własny klient poczty elektronicznej, a jej zakup był wyraźnym sygnałem, że Microsoft coś szykuje. I po niespełna 2 miesiącach wiemy już, co dokładnie. Oto Outlook na iOS oraz Androida.

Dzisiaj, na swoim oficjalnym blogu, Microsoft ogłosił wydanie Outlooka na obie platformy. Co może dziwić, po raz kolejny pominął przy premierze Windows Phone, swój własny system. Bez wątpienia jednak również ta platforma doczeka się własnej aplikacji.

W przeciwieństwie do wcześniejszych wersji, które były zaledwie namiastkami prawdziwych klientów poczty i skierowane były do odbiorcy biznesowego, nowy Outlook to pełnowymiarowa aplikacja dla każdego. Za jej pomocą można zsynchronizować pocztę z różnych źródeł, w tym z iCloud, Gmaila czy Yahoo. 

outlook1 outlook2

Wygląd nowego Outlooka spełnia wszystkie obecne standardy wyznaczające charakter nowoczesnej aplikacji. Mamy więc flat design, obsługę gestów połączoną z szybkim planowaniem, prostą i i intuicyjną nawigację. Outlook pozwala również na szybkie dodawanie załączników i wspiera chmurę (Google Drive, Dropbox, OneDrive). Dodatkowo ma wbudowaną obsługę kalendarza, gdzie można zarządzać naszymi terminami. Aplikacja działa nadspodziewanie szybko, a jej obsługa jest niezwykle wygodna.

outlook3 outlook4

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się tak dobrze wykonanego klienta maili od Microsoftu. Układ funkcji, szybkość działania, łatwy dostęp do plików i kalendarza – to bezwzględne zalety mobilnego Outlooka. Do pełni szczęścia przydałaby się darmowa, desktopowa aplikacja oraz dobry klient online. Jeżeli jednak na co dzień korzystacie z rozwiązań Microsoftu w kwestii zarządzania mailami, to warto mieć tę aplikację na swoim urządzeniu.

 

Outlookowi należy poświęcić nieco więcej czasu, dlatego też przeczytajcie pełną recenzję tej aplikacji.

Microsoft wykonał kawał dobrej roboty z Outlookiem i w końcu przygotował aplikację, która spokojnie może stawać w szranki z konkurencyjnymi produktami. Dzisiejsza premiera Outlooka to nie wszystko, co firma przygotowała dla użytkowników iOS oraz Androida. Microsoft zaktualizował również aplikację OneDrive oraz ostatecznie wprowadził swój pakiet biurowy na Androida.

 

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: