Mieszkanie w którym mieszkał Kurt Cobain i Curtney Love do wynajęcia na AirBnb!

Kurt Cobain w pokoju z Airnbn

Niezła gratka dla największych fanów rocka i twórczości Kurta Cobaina. Za pośrednictwem portalu Airbnb można wynająć samodzielny pokój, w którym mieszkał wokalista Nirvany razem ze swoją żoną. Mieszkanie znajduje się w Los Angeles, a Cobain wraz z ciężarną wtedy Courtney Love mieszkał tam pomiędzy 1991 i 1992 rokiem. Cena? Jedyne 200 funtów za noc.

Brandon Kleinman, obecny najemca apartamentu, odnowił miejsce i wynajmuje samodzielny pokój z łazienką turystom. Skąd wiadomo, że to właśnie w tym miejscu mieszkał Cobain? Miejsce było to dobrze opisane w wielu książkach, na dowód istnieją też zdjęcia przedstawiające lidera Nirvany w pokoju. Wprawdzie całe miejsce zostało gruntownie odnowione, ale pokój skrywa jeszcze kilka tajemnic. Na przykład na kominku znajdowały się liczne rysunki i bazgroły Cobaina, ale został już odmalowany więc na razie nie jest możliwe ich zobaczenie. Kleinman chciałby jednak w jakiś sposób je odsłonić, na razie nie wie jednak czy jest to możliwe. Jeśli to dla was za mało, możecie wziąć kąpiel w wannie w której Cobain napisał, podobno, jeden z większych przebojów Nirvany – Heart-Shaped Box

Jeśli będziecie akurat w Los Angeles i będziecie szukać odpowiedniego noclegu zajrzyjcie pod ten link. Cena nie zachęca, ale jeśli jesteście fanami Nirvany, to może warto zaszaleć ten jeden raz?

Źródło

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: