Minecraft i HoloLens – Microsoft wie jak wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość

HoloLens na E3

Wczoraj wieczorem podczas targów E3, Microsoft zaprezentował w praktyce możliwości swoich okularów do rozszerzonej rzeczywistości HoloLens, na przykładzie Minecraft. Firma z Redmond pokazała uczestnikom konferencji, że dobrze wie jak zrobić pożytek ze swoich okularów i tej popularnej gry. Demonstracja możliwości ich sprzętu robi naprawdę duże wrażenie…

Zobacz także: Najdziwniejsze akcesoria do grania (i nie tylko) – część 1

HoloLens to okulary do rozszerzonej rzeczywistości. Oznacza to, że pozwalają one nałożyć na rzeczywisty widok elementy grafiki komputerowej. Pozwala to na wykorzystanie i „rozszerzenie” naszego najbliższego otoczenia o dodatkowe, wirtualne elementy. Okulary takie można wykorzystać w wielu dziedzinach – mogą pomóc podczas projektowania budynków lub innych, mechanicznych konstrukcji, mogą też sprawdzić się w nauczaniu lub w przeprowadzaniu różnego rodzaju symulacji. Jednak podczas targów E3 Microsoft skupił się na nieco bardziej przyziemnym rozwiązaniu – wykorzystaniu HoloLens do gier.

Minecraft na HoloLens

Konkretniej rzecz biorąc, pokazano jak może wyglądać rozgrywka w Minecraft za pomocą tych okularów. A wyglądać może naprawdę świetnie. HoloLens pozwalają na granie dosłownie wszędzie – może to być salon w domu, lub jeśli ktoś ma ochotę nawet przydomowy ogród. Jeden z pracowników Microsoftu obsługiwał grę za pomocą okularów i co ciekawe, do gry nie wykorzystywał kontrolera, a jedynie polecenia głosowe. Dzięki nim był w stanie stworzyć nowy świat, swobodnie poruszać się po nimi i ingerować w jego struktury. Zobaczcie to sami:

Muszę przyznać, że wszystko to wygląda naprawdę imponująco! Co ciekawe, w ubiegłym tygodniu Microsoft zapowiedział też współpracę z firmą Oculus RV, która tworzy konkurencyjne dla HoloLens okulary Oculus Rift. Właścicielem tej firmy jest Facebook, który kupił ją w marcu ubiegłego roku za ponad 2 miliardy dolarów. Widać więc, że Microsoft idzie na całość i traktuje cały sektor urządzeń obsługujących rozszerzoną rzeczywistość bardzo poważnie.

Kiedy okulary HoloLens pojawią się na rynku? Według wcześniejszych zapowiedzi Microsoftu, mogą trafić do sklepów po premierze Windows 10, a cena ma być dużo większa niż ta jaką trzeba zapłacić za konsolę Xbox One.

Źródło i grafika

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: