Minecraft od Lego już dostępny na Steamie!

Lego Worlds

Lego nie kazało na siebie długo czekać. Po piątkowej plotce o tym, że Lego może przygotowywać własną grę w stylu Minecrafta, dzisiaj już oficjalnie można ją zakupić i pobrać. Czy Minecraft od Lego pobije swój pierwowzór?

Zobacz też: Gramy! Najciekawsze premiery gier w czerwcu

Dzisiaj na platformie Steam pojawiła się gra Lego Worlds, która bardzo mocno nawiązuje do hitu od Mojang – Minecrafta. Na razie gra jest w wersji wczesnego dostępu (early access). Za „przywilej” testowania nieskończonej jeszcze gry musicie zapłacić skromne 14,99 euro. Pominę w tym miejscu swoją opinię na temat tego, w jaki sposób branża komputerowa stara się wycisnąć z graczy ostatnią złotówkę.

 

Jeżeli liczycie, że pełna wersja Lego Worlds trafi w najbliższym czasie na wasze twarde dyski, to mocno się rozczarujecie. Testy mają potrwać do końca tego roku, więc pełnego tytułu możemy spodziewać się dopiero w 2016, i to tylko wtedy, jak głoszą PR-owcy Lego, jeżeli gra zostanie dobrze przyjęta przez graczy.

 

Cóż, przed Lego stoi poważne wyzwanie. Przebicie popularnością Minecrafta i zabranie mu użytkowników nie będzie łatwe. Lego ma jednak spory potencjał i potęgę swojej marki. Po uszczęśliwianiu dzieci, małych i dużych, za pomocą plastikowych klocków przyszła pora na robienie tego samego przy pomocy wirtualnych. Nam z kolei pozostaje poczekać na ostateczną wersję Lego Worlds, no chyba, że ktoś się skusi na testową wersję gry.

Źródło

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: