Może i jesteś fanem Star Treka, ale na pewno nie tak wielkim jak prezes tej firmy…

USS_Enterprise_NCC-1701-D

Liu Dejian ma 43 lata i jest założycielem oraz prezesem firmy Net Dragon, która specjalizuje się w tworzeniu aplikacji i gier. Pan Liu jest też wielkim fanem Star Treka, czemu dał wyraz w dosyć specyficzny sposób. Szef Net Dragon postanowił bowiem zbudować nowy biurowiec swojej firmy w … kształcie statku USS Enterprise znanego ze wspomnianego serialu. Budynek został ukończony w październiku ubiegłego roku i prezentuje się naprawdę kosmicznie!

Zobacz też: Pierwsze zdjęcia z nowego, marsjańskiego filmu Ridley’a Scotta. Będzie hit?

Koszt stworzenia długiego na 260 metrów budynku to, bagatela, 97 milionów dolarów. Przed rozpoczęciem budowy chińska firma zwróciła się nawet do stacji CBS z prośbą o zezwolenie na wykorzystanie wizerunku statku. Podobno Amerykanie nie od razu uwierzyli, że ktoś naprawdę wpadł na taki pomysł, ale skapitulowali gdy pracownicy Net Dragon dostarczyli im pełną dokumentacje techniczną budowli. Historia zakończyła się happy-endem, a biurowiec stoi w ładnie położonym miejscu, niedaleko plaży w mieści Fuzhou. Zresztą położenie budynku możecie zobaczyć też za pomocą Map Google. A tak budynek prezentuje się na filmie:

O to czy budynek jest estetyczny, czy jest też tylko zwykłą „makabryłą” można się spierać. Biurowiec na pewno nie spodoba się każdemu, mi też daleko jest do doceniania takich szklano-betonowych szkarad, ale trzeba przyznać, że Liu Dejian musiał popisać się wysoką determinacją by stworzyć tak nietypową budowlę…

Źródło, zdjęcie

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: