Można już testować Microsoft Office 2016

office logo

Ten rok zapowiada się naprawdę pracowicie dla Microsoftu. Już za niecałe pół roku ma pojawić się najnowsza odsłona systemu operacyjnego Windows 10. Oprócz tego Microsoft pracuje nad aktualizacją swojego pakietu biurowego. Dla tych, którzy już nie mogą się doczekać nowej wersji, mamy dobrą wiadomość. Firma udostępniła właśnie Office 2016 do testów dla każdego chętnego.

Co należy zrobić, by móc przetestować Office 16 na swoim komputerze? Najpierw należy wejść na stronę Microsoft Connect gdzie znajdują się wszystkie produkty firmy poddane publicznym testom. U dołu dość długiej listy znajdziecie odnośnik do pakietu Microsoft Office.

microsoft connect

Jeżeli nie macie konta deweloperskiego, żaden problem. Microsoft poprosi was rejestrację w usłudze i stworzenie publicznego profilu na specjalnej stronie oraz zgodę na warunki uczestnictwa w programie.

rejestracja

Po rejestracji wystarczy już tylko pobrać nowego Office’a 2016 na komputer i zacząć go testować. Nowy Office wprowadza przed wszystkim przebudowany interfejs, który ma być wygodniejszy w użyciu na urządzeniach z ekranem dotykowym.

Źródło: The Verge

Grafika

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: