Namierz swój telefon z Androidem z poziomu wyszukiwarki Google

find my phone

Kradzież lub zgubienie telefonu w dzisiejszych czasach to poważny problem. To nie tylko strata pieniędzy, ale również osobistych danych, zdjęć, loginów, haseł. Dlatego Google stworzyło aplikację Menedżer urządzeń Android za pomocą której można namierzyć telefon lub go zdalnie wyczyścić. By ułatwić nam życie Google wprowadziło właśnie nową funkcję, dzięki której będzie można namierzyć smartfona z poziomu wyszukiwarki.

Zobacz też: Google opatentował system do… ostrzegania przed spoilerami w sieciach społecznościowych

Do tej pory, by móc namierzyć telefon, należało skorzystać ze wspomnianej aplikacji lub przejść na specjalną stronę internetową Menedżera, gdzie można było namierzyć swoje urządzenie. Google postanowiło uprościć ten proces. Teraz można namierzyć swój telefon wpisując w wyszukiwarkę Google „find my phone”. Wówczas pierwszym wynikiem wyszukiwania będzie mapa z lokalizacją urządzenia oraz z opcją uruchomienia alarmu.

 

By jednak ta opcja zadziałała należy mieć zaktualizowaną aplikację Menedżer urządzeń Android, a w przeglądarce być zalogowanym tym samym kontem, co w telefonie. Co ważne, funkcja ta ogranicza się tylko do namierzenia urządzenia. By móc je wykasować czy zablokować i tak należy przejść do strony internetowej Menedżera. Na pewno jednak przyśpiesza to nieco proces namierzana telefonu.

Na razie opcja ta nie działa w Polsce, ale znając Google, nie potrwa to długo, nim zostanie implementowana również u nas.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: