Nasz Przyjaciel Szatan, czyli Polacy oddają głos Belzebubowi!

 

szatan

Przyznam się szczerze, że uwagę na ten film zwróciłem tylko i wyłącznie przez przewrotny i odważny, jak na nasze polskie warunki, tytuł. Nasz Przyjaciel Szatan to nieistniejący jeszcze film fabularny, którego twórcy wkrótce zaczną szukać wsparcia i dofinansowania wśród internautów. Mam nadzieję, że im się to uda, bo sam pomysł na scenariusz bardzo mi się podoba. Wygląda też na to, że ekipa tworząca film ma sporo zapału i dużo talentu, więc powstanie filmu jest całkiem prawdopodobne.

Zobacz też: Polski serial o zombiakach? Twórcy potrzebują naszej pomocy!

O czym będzie ten obraz? Oddam głos samym twórcom:

Szatan wpada w kryzys wieku średniego i chce zmienić to jak jest postrzegany, postanawia więc wytoczyć Kościołowi Katolickiemu proces o zniesławienie. Na jego drodze staje jednak tajemniczy Papież, który składa mu diaboliczną ofertę. Czy Szatan ulegnie pokusie?

Zapowiada się ciekawie – mamy personifikację Diabła, proces sądowy, a także Papieża kuszącego naszego bohatera jakąś niemoralną propozycją. Brzmi nieźle! Niestety nie znamy jeszcze obsady filmu, ale to wynik tego, że projekt jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju. Jak tylko twórcom uda się odnaleźć głównych aktorów, podzielą się większą ilością materiałów i zdjęć.

Jak zapowiadają pomysłodawcy projektu, wkrótce ruszy też kampania zbierania funduszy na produkcję filmu za pośrednictwem Kickstartera. Nie znamy jeszcze dokładnej daty, ale na pewno dam wam o tym znać. Zanim jednak będziecie mogli wesprzeć ich pomysł, autorzy szatańskiego filmu mają wydać komiks, który będzie prezentował podobny (ale nie taki sam!) scenariusz do tego jaki znajdziecie w produkcji. Poniżej kilka próbek concept artów, polecam też odwiedzenie strony internetowej projektu, która powinna wam dać lepszy obraz tego jak wyglądać będzie promujący film komiks.

Nasz przyjaciel Szatan

Nasz przyjaciel Szatan - koncept

Nasz przyjaciel Szatan - Kickstarter

Historia przedstawiona w komiksie może wam pomóc w podjęciu decyzji dotyczącej tego, czy warto przelać na konto twórców trochę pieniędzy czy nie. Ja już teraz jestem przekonany, że warto – zapowiada się najlepszy polski film o Szatanie od czasów Przyjaciela wesołego diabła i Szatana z siódmej klasy!

Rozwój projektu możecie śledzić na oficjalnym, fejsbukowym profilu ekipy tworzącej film.

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również:

 • Dominik L. Marzec

  Z tej strony Dominik Marzec, reżyser „Nasz Przyjaciel Szatan”. Wielkie dzięki za ten artykuł, wkradł się jednak jeden drobny błąd – film będzie fabularny, a nie animowany. Powody, dla którego używamy tak wielu ilustracji w promocji są dwa:

  1. Nie mamy jeszcze kasy, żeby coś nakręcić.
  2. Jako element promocyjny zrobiliśmy krótki komiks oparty na tej samej historii, i to z niego jest większość grafik (komiks będzie online do darmowego ściągnięcia już niedługo!)

  Póki co tak naprawdę dopiero się rozkręcamy, ale jak już pojawi się data Kickstartera, to wtedy zaczniemy wrzucać materiały bardziej docelowe, będą zdjęcia z lokacji, fragmenty CGI, itd.. Myślę, że wtedy wątpliwość co do tego czy jest to animacja czy film fabularny zniknie zupełnie!

  • KamilMizera

   Cześć, dzięki za info, zaraz poprawimy i życzymy sukcesów na Kickstarterze:D