Nasz Przyjaciel Szatan – komiks promujący film już do pobrania i przeczytania. Za darmo!

Nasz Przyjaciel Szatan

O planach stworzenia polskiego filmu fabularnego Nasz Przyjaciel Szatan pisałem już kilka tygodni temu. Dziś, zgodnie z obietnicą twórcy obrazu opublikowali komiks promujący powstanie filmu oraz podali datę rozpoczęcia kampanii zbierania funduszy na ten cel na Kickstarterze.

 Zobacz też: Powstanie film na podstawie polskiego komiksu Łauma – to może być coś wielkiego!

O czym będzie film? Twórcy tak zapowiadają scenariusz:

Szatan wpada w kryzys wieku średniego i chce zmienić to jak jest postrzegany, postanawia więc wytoczyć Kościołowi Katolickiemu proces o zniesławienie. Na jego drodze staje jednak tajemniczy Papież, który składa mu diaboliczną ofertę. Czy Szatan ulegnie pokusie?

Komiks jest niejako wstępem do filmu i trzeba przyznać, że jest naprawdę ciekawy! Został świetnie narysowany i pełen jest intrygujących postaci, z których wymienię tylko Chtulhu oraz Adolfa Hitlera pracującego „na zmywaku”w piekielnej stołówce. Wszystko okraszone jest poczuciem humoru, któremu blisko do stylistyki Terrego Pratchetta. Jeśli ten komiks miał mnie zachęcić do wsparcia twórców filmu to swoje zadanie spełnił w 100%!

Kampania mająca na celu zebranie funduszy na powstanie filmu ruszy na Kickstarterze prawdopodobnie w środę, 24 czerwca.

Nasz Przyjaciel Szatan - komiks

Komiks możecie znaleźć na oficjalnej stronie filmu Nasz Przyjaciel Szatan. Tam też znajdziecie więcej informacji o autorach filmu i jego powstawaniu.

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: