Niggaz Wit Attitudes doczekali się filmu, zobacz trailer!

NWA

NWA to jeden z najważniejszych zespołów rapowych i w końcu doczekał się własnego filmu opartego o swoją historię. Straight Outta Compton ma opowiadać o początkach powstania grupy i jej rozwoju na tle lat 80-tych. W filmie widoczny ma być wątek m.in. fali zamieszek jakie ogarnęły przedmieścia Los Angeles po pobiciu przez policjantów Rodneya Kinga, czarnoskórego robotnika. Zapowiada się więc ciekawie – nie tylko będziemy mieli okazję zobaczyć jak formowała się legenda rapu, posłuchać dobrej muzyki, ale i dobrze poznać część kontekstu kulturowego, który na pewno przyczynił się do rozwoju kultury hip hop.

Jak widać w filmie nie zabraknie odniesień do najważniejszych elementów rapu: muzyki, kultury, sytuacji społecznej ale też pieniędzy, problemów z prawem czy przedmiotowego traktowania kobiet. Wygląda więc na to, że zamiast mdłej laurki w stylu Ósmej Mili Eminema dostaniemy naprawdę porządnie zaserwowaną porcję historii, bez przebarwień i prób wybielania członków grupy. Osobiście jestem ciekaw czy pokazane będą też kulisy wszystkich kłótni i konfliktów pomiędzy członkami NWA, bo to jeden z ciekawszych i „brudniejszych” momentów w ich karierze. Póki co jednak, film prezentuje się obiecująco. Premiera odbędzie się latem tego roku.

Dla tych, którzy nie za bardzo wiedzą o co chodzi, zachęcam do przesłuchania klasycznego utworu Niggaz Wit Attitudes, uznawanej swego czasu przez FBI za „najniebezpieczniejszą grupę świata”.

 

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: