Nowy album Martina Gore’a z Depeche Mode!

 

martin_gore

Martin Gore, współtworca zespołu Depeche Mode, ujawnił szczegóły swojego nowego albumu solowego i udostępnił jeden utwór w sieci.

Nowa płyta Gore’a zostanie wydana pod pseudonimem MG i znajdzie się na niej 16 utworów. Co ciekawe, będzie to album w całości instrumentalny. Płyta jest efektem samotnych prac muzyka w jego studiu w Santa Barbara po zakończeniu trasy promującej krążek Delta Machine Depeche Mode. Martin Gore udostępnił utwór Europa Hymn na Soundcloudzie. Możecie go posłuchać poniżej:

Muszę przyznać, że nowa propozycja Gore’a trochę mnie zaskoczyła. Oczywiście jest to nadal czysta elektronika, ale o niezwykle ilustracyjnym charakterze. Na myśl przywodzi utwory instrumentalne Depeche Mode. Sam Gore porównuje nowe piosenki do muzyki filmowej, która mogłaby ilustrować filmy science fiction. Brzmi intrygująco! Jestem niezwykle ciekaw, jak się prezentuje reszta materiału i czy będzie równie dobra jak zaprezentowany kawałek.

O tym przekonamy się już niedługo, ponieważ premiera płyty została zapowiedziana na 28 kwietnia. Będzie to pierwsze wydawnictwo Gore’a poza Depeche Mode od czasów współpracy z Vince’em Clarkiem pod pseudonimem VCMG z 2012 roku.

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: