Nowy Listonic, czyli scyzoryk szwajcarski do zakupów

 

Listonic - lista zakupów

Listonic to dosyć już znana w Polsce aplikacja służąca jako lista zakupów. Ta krótka definicja nie do końca jednak wyczerpuje opis wszystkich możliwości tego narzędzia. Dziś jej twórcy udostępnili nową wersję programu na Androida, która wnosi nie tylko zmianę wyglądu, ale i kilka ciekawych funkcji.

Zobacz też: Zegarki z Android Wear ze wsparciem dla iPhone!

Zanim jednak przejdę do nowości, winny jestem słowo wyjaśnienia tym, którzy z Listonica jeszcze jakimś cudem nie korzystali. Główną rolą aplikacji jest tworzenie listy zakupów, ale oprócz tego zawiera ona przepisy kulinarne z popularnych blogów i pozwala na przeglądanie aktualnych promocji w supermarketach i dyskontach. W inteligentny sposób kategoryzuje produkty, tak by łatwo je można było odnaleźć w programie i umożliwia udostępnianie zapisanych list swoim partnerom, rodzinie czy znajomym. Krótką mówić: Listonic to kombajn służący do robienia mądrych, przemyślanych zakupów. 

Listonic - tworzenie listy zakupów

Teraz słów kilka o zmianach. Tą najbardziej rzucającą się w oczy jest odświeżony wygląd Listonica, stworzony zgodnie z regułami material design - stylu  projektowania aplikacji opracowanego przez Google. Program ten zawsze prezentował się mile dla oka, ale teraz wygląda na dodatek wyjątkowo nowocześnie. Użytkownicy Androida powinni to docenić. Do Listonica dodano też podpowiedzi podczas wprowadzania produktów, oraz nowe sposoby dzielenia się listami zakupów: przez link, e-maila oraz SMS-a.

Jak widać twórcy Listonic nie ograniczają się do tworzenia prostej listy zakupów, ale ciężko pracują nad tym by sam proces zakupów ułatwić i uczynić go … nieco tańszym. Wśród wszystkich funkcji aplikacji moją ulubioną wciąż pozostaje opcja przeglądania promocji w supermarketach i dyskontach. Największy zawód? Na razie nie ma możliwości przeszukiwania dostępnych w Listonic przepisów pod względem np. typu (deser, danie główne) czy użytych w nich składników. Jednak wiem już, że ekipa tworząca aplikację będzie tę funkcję rozwijać i wkrótce zostanie ona ulepszona.
Listonic - opcje

Na koniec mogę powiedzieć tylko, że Listonic po raz kolejny pozytywnie zaskakuje. W chwili obecnej nie ma dla siebie konkurenta jeśli chodzi o aplikacje w tej kategorii. Jeśli jeszcze z niej nie skorzystaliście – koniecznie spróbujcie, szczególnie jeśli zakupy planujecie z rodzinami.

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również:

  • http://listonic.com/ Filip Miłoszewski

    dzięki, na pewno jeszcze skorzystamy z tego porównania :)