Nowy singiel The Prodigy

prodigy wild frontier

The Prodigy zaprezentował nowy utwór (i teledysk) Wild Frontier, który znajdzie się na ich najnowszej płycie The Day is My Enemy.

Premierę szóstego albumu w historii grupy zapowiedziano na 30 marca. Wild Frontier jest już trzecim singlem promującym The Day is My Enemy. Wcześniej mogliśmy usłyszeć Nasty i piosenkę tytułową The Day is My Enemy.

Teledysk wyreżyserował Mascha Halberstad, a animacje do niego stworzył Elmer Kaan. Efekt końcowy pracy obydwu panów i zespołu możecie zobaczyć poniżej:

Wild Frontier brzmieniowo nie odbiega od dwóch poprzednich singli, więc możemy się spodziewać spójnego muzycznie albumu. Trzeba też przyznać, że nie należy liczyć na większą rewolucję, ponieważ zespół podąża muzyczną ścieżką wyznaczoną przez poprzedni album Invaders Must Die (co zapewne niektórych zasmuci).

The Day is My Enemy będzie pierwszym albumem The Prodigy od 7 lat. Liam Howlett – mózg zespołu – tłumaczył tak długą przerwę pewną niemocą twórczą i przymusem dwukrotnej zmiany studia muzycznego, w którym pracował.

Natomiast już w maju The Prodigy ruszy w trasę koncertową. Na razie znamy tylko daty koncertów w Wielkiej Brytanii, jednak w obliczu premiery albumu należy się raczej spodziewać kampanii festiwalowej tego lata.

 

 

 

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: