Obcy powraca!

Neill Blomkamp, obcy

Alien powraca! Reżyser Neill Bloomkamp, twórca m.in. Dystryktu 9, potwierdził na Twitterze i Instagramie, że następny projekt, nad jakim będzie pracował, to Obcy!

O takich planach tego mającego południowoafrykańskie korzenie reżysera mówiło się już od jakiegoś czasu. W styczniu zamieścił on na swoim Twitterze następującą informację:

Zamieszczony link odsyłał do Instagrama Blomkampa, na którym znajdowały się koncept-grafiki związane z uniwersum Obcego. Reżyser zaskoczył wszystkich tą informacją (nikt nie podejrzewał, że ktoś próbuje zabierać się za temat Aliena) i zarazem zasmucił, informując o porzuceniu projektu. Do czasu.

Dzisiaj, ponownie za pośrednictwem swojego Twittera, Blomkamp oficjalnie potwierdził, że jego kolejnym projektem będzie Obcy.

Informacja ta powinna ucieszyć wszystkich fanów tej serii filmów. Ciężko wskazać ze współczesnych, młodych reżyserów lepszego kandydata do zmierzenia się z Obcym niż Bloomkamp. Zdążył on już wypracować swój unikalny styl. Nakręcił entuzjastycznie przyjęty debiut w postaci Dystrykt 9, widowiskowe Elizjum, a już niedługo do kin trafi jego kolejny film sci-fi, Chappie.

Co jeszcze wiemy na temat nowego Obcego? Na razie większość informacji to niepotwierdzone plotki. Film zostanie wydany przez 20th Century Fox, a produkcją zajmie się prawdopodobnie firma Ridleya Scotta. Wielce możliwy jest także udział głównej gwiazdy serii, Sigourney Weaver. Aktorka jeszcze kilka dni temu pytana w wywiadach o plotki odnośnie nowego filmu o Obcym twierdziła, że jeśli za kamerą stanie ktoś tak utalentowany jak Bloomkamp, to chętnie rozważy propozycję (Weaver będziemy mogli zobaczyć w najnowszej produkcji Bloomkampa, Chappie). Pojawiły się także informacje, że akcja filmu ma się dziać po wydarzeniach przedstawionych w tworzonym właśnie sequelu Prometeusza.

Jak widać, pewnych wiadomości jest póki co mało, dlatego musimy poczekać na ujawnienie kolejnych faktów. Na osłodę wspomniany post Bloomkampa z Instagrama:

Blomkamp, obcy

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również:

  • Grzegorz Wczesny

    Poczekam do premiery Chappiego z opinią, ale może być dobrze ;]

  • fan

    Dobra wiadomość! Od lat jestem fanem tego typu produkcji jak Alien czy Predator. Choć niekoniecznie ich wszystkich kontynuacji :)