Odcinek specjalny serialu Sherlock potwierdzony

sherlock

Dobra wiadomość dla fanów serialu Sherlock realizowanego przez BBC. Współtworca serialu Steven Moffat potwierdził informacje, że nagrywany jest specjalny, „świąteczny” odcinek Sherlocka.

Nowy odcinek serialu ma być niezwiązany z dotychczasowymi losami bohaterów, a jego akcja ma być osadzona w pierwotnym sztafażu sławnego detektywa, czyli… w Londynie czasów wiktoriańskich!

Tym samym oficjalnie wyjaśniono tajemnicę kryjącą się za zdjęciami na Instagramie twórców serialu, które przedstawiały aktorów w przebraniach i scenografii typowej dla XIX-wiecznej Anglii. Trzeba przyznać, że pomysł ten jest zaskakujący i ciekaw jestem, czy uda się przenieść „magię” współczesnego Sherlocka do jego oryginalnej postaci.

Sherlock i Watson w swoich XIX-wiecznych wersjach.

Sherlock i Watson w swoich XIX-wiecznych wersjach

Odcinek specjalny ma trwać około 90 minut, a jego premiery należy się spodziewać w grudniu tego roku. Z kolei nowy, tradycyjnie trzyodcinkowy sezon przygód „współczesnego” Sherlocka zaplanowany jest na styczeń 2016 roku. Czekam z niecierpliwością na obydwie premiery!

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: