Om Nom z Cut the Rope będzie miał własny film

om-nom header

Zapewne nie jedno z was miało okazję zagrać w grę Cut the Rope, której główną postacią jest dość uroczy stworek o imieniu Om Nom. Gra stworzona przez Zeptolab została pobrana na świecie blisko 700 milionów razy, a firma zbudowała wokół tego sukcesu całą franczyzę, od gier, po maskotki, gadgety na animowanym serialu kończąc. Teraz Om Nom ma wejść do kin.

Zobacz też: Filmowe premiery czerwca – na co do kina?

Według ostatnich informacji już w 2016 roku w kinach ma pojawić się animowany film o przygodać Om Noma. Linia fabularna nie pozostawia złudzeń, że będzie to film raczej dla dzieci. Otóż 13 letni chłopiec otwiera paczkę z super-tajnym eksperymentem. Nie trudno przewidzieć, co znajdzie w środku. W ten sposób rozpoczyna się przygoda pełna ucieczek, pościgów oraz Om Noma.

om-nom

Dla Zeptolab to nowy rozdział w rozwoju własnej franczyzy. Wyprodukowanie z Blockade Entertainment kinowej animacji stanowi kolejny krok w budowaniu marki. Podobną taktykę stosuje również Rovio, które nie poprzestało na samych grach, lecz zbudowała cały ekosystem wokół swoich gniewnych ptaków, tym samym zabezpieczając się przed zapomnieniem i wchodząc na inne, niż mobilny, rynki.

Przy okazji możemy obserwować, jak ikoniczne postacie ze świata mobilnych gier trafiają na poziom zjawisk pop-kulturowych, obejmujących nie tylko cyfrową rozrywkę, ale sięgających po inne metody docierania do odbiorców. Zeptolab czy Rovio wyznaczają nowy kierunek dla twórców mobilnych gier i pokazują, że można wyjść poza ekrany smartfonów i tabletów.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: