Ósma część Gwiezdnych Wojen w 2017 roku i nowe informacje na temat planowanego spin-offu

star wars, Gwiezdne wojny 8

Ostatnimi dniami fani Gwiezdnych Wojen nie mogą narzekać na brak wydarzeńaplikacja do wymian kart w temacie Star Wars czy seria książek, które mają być prologiem do filmu Star Wars The Force Awakens. Teraz zostaliśmy zasypani kolejnymi wiadomościami.

Najważniejszą z nich jest ujawnienie daty premiery 8 części Gwiezdnych Wojen (która jeszcze nie otrzymała podtytułu). Będzie miała ona miejsce 26 maja 2017 roku – równo 40 lat i jeden dzień od czasu premiery pierwszej części cyklu. Za scenariusz i reżyserię będzie odpowiadać Rian Johnson, którego dorobek nie jest zbyt imponujący.  Wśród wyróżniających się produkcji jego autorstwa można wskazać stworzenie kilku odcinków serialu Breaking Bad oraz napisanie scenariusza i wyreżyserowanie filmu LooperPętla czasu z Bruce’em Willisem.

Drugą informacją, która powinna zelektryzować fanów uniwersum Star Wars jest potwierdzenie pierwszego z serii filmowych spin-offów Gwiezdnych Wojen. Jego tytuł to Rogue One, a główną rolę ma zagrać brytyjska aktorka Felicity Jones, która dopiero co była nominowana za rolę żony Stephena Hawkinga w filmie Teoria wszystkiego. Za całość będzie odpowiadać twórca Godzilli – Gareth Edwards. Zdjęcia do filmu mają się zacząć tego lata w Londynie, a premiera została przewidziana na 16 grudnia 2016 roku.

Felicyty Jones zagra główną rolę w spin-offie Gwiezdnych Wojen - Rogue One

Felicyty Jones zagra główną rolę w spin-offie Gwiezdnych Wojen – Rogue One

Przypomnijmy, że w tym roku, 18 grudnia, czeka nas premiera siódmej części Gwiezdnych Wojen o podtytule Force Awakens w reżyserii J. J. Abramsa. Póki co nie znamy żadnych szczegółów nowej historii z uniwersum Star Wars, ale wiemy, że wydarzenia będą się dziać 30 lat po historii znanej z Powrotu Jedi.

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: