Pebble Time pobił rekord Kickstartera i zebrał kupę kasy

pebble timeO Pebble Time pisaliśmy ponad miesiąc temu. Już wtedy nowy smartwatch od Pebble zaskoczył świat doskonałym wynikiem na Kickstarterze. Wówczas zegarek ten zyskał blisko milion dolarów wsparcia w zaledwie 34 minuty. Teraz, 15 godzin przed zakończeniem kampanii wiadomo już, że Pebble Time ustanowił kolejny rekord.

W tym momencie Pebble Time ma już na Kickstarterze zebrane 20 milionów dolarów! Projekt ten wsparło ponad 77 tysięcy ludzi. Tym samym Pebble pobiło rekord tego serwisu crowdfundingowego, który należał do Coolest Cooler, które zebrało 13 milionów. Co więcej, rekord ten został pobity już 3 marca.

Zobacz też: Apple Watch: nudna konferencja i nudny zegarek, który i tak się sprzeda

Warto odnotować, że Pebble Time oryginalnie miało zebrać 500 tysięcy dolarów. Tym samym zegarek zebrał kilkadziesiąt razy więcej, niż zakładano. Smartwatch Time pobił również rekord oryginalnej kampanii Pebble, kiedy to pierwszy zegarek tej firmy zebrał nieco ponad 10 milionów dolarów.

 

Skąd tak ogromna popularność i sukces Pebble Time? Cóż, zupełnie nowy projekt zapewne nie mógłby liczyć na tak niebotyczny wynik. Jednak Pebble dało się już poznać klientom na całym świecie wcześniejszymi zegarkami, które bardzo dobrze się sprzedały. Mając już wypracowaną markę Pebble zaczęło tę kampanię raczej ze względów marketingowych niż rzeczywistej potrzeby zebrania funduszy. Nie zmienia to jednak faktu, że chyba nikt w Pebble nie spodziewał się takiego sukcesu.

Via VB

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: