PETA chce zmiany zakończenia filmowej wersji Dumbo

PETA chce zmiany zakończenia dumbo

Dopiero co pisaliśmy o tym, że Disney powierzył aktorską realizację klasycznej animacji Dumbo Timowi Burtonowi, a już mamy pierwsze zamieszanie wokół filmu. Do gry włączyło się stowarzyszenie PETA, którego celem jest walka o prawa zwierząt.

PETA wystosowała list do Tima Burtona, w którym „wyraża nadzieję”, że reżyser zmieni zakończenie klasycznej disneyowskiej animacji. W oryginale słoń Dumbo wraz ze swoją matką wyruszają szczęśliwi w dalszą podróż z trupą cyrkową, w której występowali. Taki wydźwięk współcześnie nie podoba się członkom PETA, dlatego sugerują Burtonowi, żeby w zakończeniu pokazał głównych bohaterów, jak szczęśliwie żyją w swoim naturalnym środowisku.

PETA chciałaby zmiany ostatniej sceny w Dumbo, gdzie słonik z mamą szczęśliwi kontynuują występy w cyrku

PETA chciałaby zmiany ostatniej sceny w Dumbo, gdzie słonik z mamą szczęśliwi kontynuują występy w cyrku

W tym samym liście jednocześnie możemy przeczytać, że PETA lubi oryginalną historię Dumbo, ponieważ „opowiada historię o ciężkim losie słoni w cyrkach”.

Widać, że choć do rozpoczęcia realizacji filmu jeszcze daleka droga, to już teraz Tim Burton musi przygotować się na ewentualne problemy lub komentarze związane z jego realizacją. Ciekawe, czy reżyser się ugnie i odejdzie od klasycznego pierwowzoru. A wy co o tym myślicie?

Źródło: hollywoodreporter.com

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: