Pierwszy trailer nowego filmu o Snowdenie w reżyserii Olivera Stone’a

Gordon Levitt jako Edward Snowden

Sprawa Edwarda Snowdena wciąż elektryzuje amerykańskie, i nie tylko, społeczeństwo. Trudno jest się temu dziwić, bo okrzyknięty przez państwo zdrajcą aktywista ujawnił wiele niewygodnych dla Stanów Zjednoczonych dokumentów. Zdradził całemu światu jak ogromny jest aparat amerykańskiej inwigilacji i zwrócił uwagę na to, że jego rząd może z łatwością zdobyć wiele istotnych danych na temat każdego prawie obywatela. Jego osoba i historia to świetny materiał na film, a z okazji do jego nakręcenia skorzystał Oliver Stone. Oto pierwszy, oszczędny w środki wyrazu, ale niezwykle dosadny, trailer do filmu Snowden.

Zobacz też: Citizenfour – oskarowy film o Snowdenie do obejrzenia w sieci za darmo!

W główną rolę wcieli się Joseph Gordon-Levitt, a w filmie towarzystwa dotrzymywać mu będą m.in. Nicolas Cage i Zachary Quinto. Film skupiać się będzie prawdopodobnie na całej karierze Snowdena – od służby w wojsku, aż do decyzji o ujawnieniu wrażliwych dokumentów jako pracownik CIA.

Jak widać, twórcy są na razie dosyć oszczędni jeśli chodzi o materiały filmowe. Być może to sugestia, że film naprawdę skupi się na samej dramatycznej historii, a nie na typowym dla Hollywoodu efekciarstwie. Sam Oliver Stone jest dobrze znany z krytycznego raczej stosunku do współczesnej polityki Stanów Zjednoczonych, więc teza filmu nie powinna być dla nikogo tajemnicą. Premiera filmu zapowiedziana jest na 25 grudnia 2015 roku.

Jeśli macie ochotę poznać nieco bliżej postać Edwarda Snowdena, możecie to robic oglądając film dokumentalny Citizenfour. Tutaj zobaczycie gdzie można ten film obejrzeć za darmo, online.

Zdjęcie

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: