Polacy stworzyli niecodzienny trailer filmu The Martian. W roli głównej … Neil DeGrasse Tyson!

Neil DeGrasse Tyson w trailerze do Marsjanina

The Martian (Marsjanin) to najnowszy film w reżyserii Ridleya Scotta. Będzie miał swoją polską premierę już 2 października, a sama promocja filmu trwa już od dobrych kilku miesięcy. Jakiś czas temu do sieci trafił też specjalny trailer filmu, który jest szczególny z co najmniej dwóch względów. Po pierwsze, bierze w nim udział Neil DeGrasse Tyson, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych naukowców na świecie. Po drugie, krótki film promujący Marsjanina stworzony został przy dużym udziale Polaków.

Zobacz też: Strrrrraszna jesień – 5 najciekawszych horrorów do zobaczenia do końca roku

Produkcją trailera stworzonego w stylu programu popularnonaukowego zajęła się firma Juice, a film powstał Warszawie. Efekt jest naprawdę świetny! Obraz w widoczny sposób nawiązuje do popularnej w Stanach Zjednoczonych serii programów Cosmos, których gospodarzem jest właśnie wspomniany astrofizyk. Zerknijcie sami:

Trzeba przyznać, że produkcja trzyma naprawdę wysoki poziom. Miło zobaczyć taki film ze świadomością, że powstał on w Polsce. Szkoda jedynie, że nikt nie pokusił się o dodanie chociażby polskich napisów… Jeśli jeszcze nie wiedzieliście „normalnego” trailera do Marsjanina, obejrzyjcie go tutaj:

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: