Powrót Gorillaz potwierdzony

gorillaz

Jamie Hewlett, współtworca Gorillaz, umieścił na swoim Instagramie nowe grafiki członków tego kultowego już zespołu i potwierdził powrót na muzyczną scenę.

Tą informacją Hewlett potwierdził słowa Damona Albarna, drugiego „żywego” członka grupy, który w październiku zeszłego roku zapowiadał, że na nowy album Gorillaz nie będzie trzeba czekać zbyt długo.

Najpierw pod koniec stycznia ożywił się Facebook zespołu, umieszczając pierwsze od blisko pół roku posty. Następnie 30 stycznia Hewlett zamieścił na swoim Instagramie dwie nowe ilustracje Murdoca i Noodle’a, po czym w jednym z komentarzy potwierdził „Yes, Gorillaz Returns”.

Będzie to pierwszy album od wydanego w 2011 roku The Fall. Informacja ta jest o tyle zaskakująca, że w przeszłości w sieci pojawiały się informacje o rozpadzie współpracy obydwu muzyków.

Mamy jednak nadzieję, że panowie potwierdzą swoje słowa i nowy album usłyszymy już wkrótce.

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: