Powstanie film na podstawie polskiego komiksu Łauma – to może być coś wielkiego!

Wooma  Łauma

Łauma to komiks autorstwa Karola „KRL” Kalinowskiego, który opowiada dosyć straszną historię ośmioletniej dziewczynki, Dorotki. Jej przygoda zaczyna się gdy wraz z rodzicami odwiedza babcię żyjącą gdzieś w odludnych rejonach Podlasia. Na miejscu jej rodzinę czeka niemiła niespodzianka – jej babcia zmarła w tajemniczym pożarze. W tym momencie zaczyna się jej niesamowita przygoda, podczas której spotka na swojej drodze liczne dziwne leśne duchy zamieszkujące suwalskie lasy, w tym samego Perkuna – gromowładnego boga Bałtów. Historia Dorotki oraz jej przygód spodobała się producentom z Lava Films i Platige Image na tyle, że wkrótce ruszą pracę nad pełnometrażowym filmem opartym o komiks Karola Kalinowskiego. Produkcja zapowiada się naprawdę niezwykle!

Zobacz też: Nasz Przyjaciel Szatan, czyli Polacy oddają głos Belzebubowi!

Za reżyserię Łaumy (w angielskim tytule Wooma) odpowiadać będzie Paweł Borowski, którego możecie znać z filmu Zero. Produkcja oparta o komiks Łauma ma być filmem „live action” z wykorzystaniem technik CGI i animacji 3D. Pracę nad nią zaczną się w styczniu przyszłego roku, a planowany termin premiery filmu to rok 2018.

Na oficjalnej stronie można znaleźć tzw. mood boardy, czyli kilka grafik zawierających próbkę stylu w jakim autorzy Łaumy chcą się poruszać. Muszę przyznać, że szczęka mi opadła! Jeśli gotowy film będzie chociaż nieco przypominał te próbne projekty, to filmowe wersja komiksu będzie prawdziwą perełką jeśli chodzi o efekty wizualne. Zerknijcie sami:

Projekt Łauma Wooma

Łauma Wooma projekt

Wooma Łauma

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że finalny produkt wcale nie będzie tak wyglądał. Cieszy mnie jednak, że te koncepty mają naprawdę świetny, pogański co by nie mówić, klimat. Atmosfera żywcem wzięta z odludnych lasów wypełnionych strzygami, szeptuchami, bożkami i innymi stworami wprost wylewa się z każdej z tych grafik. Według opisu producentów Łauma ma być filmem raczej rodzinnym, ale z drugiej strony nie oznacza to, że ma być pozbawiona mrocznej atmosfery. Podobnie jak sam komiks.

Czekam z niecierpliwością na więcej materiałów dotyczącego Łaumy. I wygląda na to, że znam już pierwszy film na który pójdę do kina za … trzy lata!

Więcej informacji na temat filmu, w tym streszczenie scenariusza (uwaga na spoilery!), znajdziecie na stronie www.wooma.pl.

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: