Poznaliśmy szczegóły i obsadę piątej części Piratów z Karaibów

Piraci z karaibów 5

Disney postanowił wyciskać ile się da ze swojej kury znoszącej złote jaja i zabrał się za realizację piątej części Piratów z Karaibów. Zdjęcia do filmu właśnie ruszyły w Australii, a my poznaliśmy trochę szczegółów na jego temat.

Pełny, oryginalny tytuł filmu będzie brzmieć Pirates of the Caribbean: Dead Man no Tales. Fabuła ponownie skupi się na przygodach Jacka Sparrowa (w tej roli oczywiście Johnny Depp), a w rolę jego głównego antagonisty tym razem wcieli się Javier Bardem. Na ekranie zobaczymy także Geoffreya Rusha. Póki co nie ma żadnych informacji, czy do obsady wróci Orlando Bloom. Na fotelu reżyserskim zasiądą dwaj Norwegowie – Joachim Rønning i Espen Sandberg – którzy do tej pory mogą się jedynie pochwalić dobrze przyjętym filmem Kon-Tiki.

Disney zdradził również szczegóły fabuły. Kapitan Salazar (Javier Bardem) ma jedno marzenie: zabić wszystkich piratów na morzu. Jego głównym celem jest oczywiście Jack Sparrow (Johnny Depp). Jedynym ratunkiem dla niego jest odnalezienie legendarnego trójzębu Posejdona, który zapewni mu władzę nad wszystkimi wodami świata.

Po tym krótkim opisie widać, że nie będziemy świadkami rewolucji w serii. Za to na pewno będzie efektownie, szybko i ze specyficznym humorem. Jestem ciekaw, czy film nawiąże do swoich starszych części, jeśli chodzi o dostarczony dochód. Trzy poprzednie filmy Piratów z Karaibów zarobiły po około jednym miliardzie dolarów. Tworzenie piątej części pokazuje, jak żywotna jest ta seria. Zastanawiam się, jak długo będzie przyciągać do niej nazwisko Deppa, które z ostatnimi latami dość drastycznie zaczęło tracić na znaczeniu. Rola Jacka Sparrowa z jednej strony okazała się dla niego trampoliną do wybicia się na szczyt Hollywood, a z drugiej strony ciężko nie zauważyć, że sam aktor się w niej zaszufladkował i od wielu lat przyjmuje role, które przypominają ekscentrycznego pirata (a filmy z jego udziałem nie zachwycają ani od strony artystycznej, ani komercyjnej).

Premiera filmu zapowiedziana jest na 7 lipca 2017 roku.

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: