Premiera nowego, nietypowego teledysku Björk – Stonemilker

Bjork

Björk lubi zaskakiwać i nie boi się eksperymentować z muzyką, chociaż czasem robi to z różnym skutkiem. Piosenkarka bardzo dobrze odnajduje się też wśród technologicznych nowinek i lubi bawić się formą swoich wydawnictw. W 2011 roku do internetowych sklepów trafił jej album Biophilia, a został on wydany jako … zestaw aplikacji na smartfony. Dziś artystka opublikowała swój nowy teledysk, który obejrzeć można w widoku 360 stopni.

Wideo zostało zrealizowane w ten sposób, że możemy swobodnie rozejrzeć się po prawie całym planie teledysku, a na dodatek musimy sami sterować widokiem kamery by nadążyć za przechadzającą się Björk. Sami rzućcie okiem:

Efekt jest całkiem sympatyczny, chociaż na samym teledysku dzieje się niezbyt wiele. Na pewno ten sposób tworzenia filmów można wykorzystać w nieco bardziej interesujący sposób. Jest to jednak chyba jeden z pierwszych, lub pierwszy w ogóle teledysk wykonany w takiej technice, więc na pewno wkrótce znajdzie się ktoś to będzie potrafił wykorzystać ją w lepszy sposób.

Utwór pochodzi z wydanej w styczniu płyty Vulnicura.

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: