Prezent dla fanatyka Gry o Tron? Może mapa Westeros w stylu Google Maps?

Westeros w Google Maps

Mam wrażenie, że kult Gry o Tron (zarówno serialu jak i książek z serii Pieśń Lodu i Ognia) zatacza coraz większe kręgi i wkrótce będzie to zjawisko podobne do tego jakim jest np. Star Wars, Star Trek czy Władca Pierścieni. Szczególnie jeśli chodzi o serial emitowany przez HBO, który dzięki dostępności i potencjałowi marketingowemu już jest szalenie popularny. Niewątpliwie wkrótce producenci Gry o Tron zechcą spieniężyć wspomniany potencjał, a nas zaleje masa różnego rodzaju gadżetów, dodatków i szpargałów przedstawiających bohaterów i symbole znane z Westeros. Oczywiście, na oficjalnej stronie HBO można już sobie zakupić kubek lub koszulkę GoT, ale to wciąż rzeczy raczej mało oryginalne. Dużo ciekawsze produkty powstają u niezależnych twórców, którzy wychodzą poza ramy marketingowego getta i zamiast badziewnych kubków tworzą nieco ciekawsze rzeczy. Tak właśnie jest w przypadku wzorowanej na Google Maps mapy Westeros, którą stworzył jeden z użytkowników sklepu Etsy.

Zobacz też: Wiedźmin 3 coraz bliżej! Zobaczcie nowe wideo oraz rewelacyjny cosplay

Oto jak wygląda i co przedstawia drukowany przewodnik po świecie znanym z książek Pieśń Lodu i Ognia:

Westeros w Google Maps

Mapę można kupić w 3 różnych rozmiarach, za 19, 21 i 30 euro. Drukowana jest na grubym papierze i jak widać prezentuje się całkiem zacnie. Może nie każdemu spodoba się nowoczesne odwzorowanie, ale dzięki temu jest dużo bardziej czytelna, a jeśli komuś zależy na tym, by móc sobie sprawdzić gdzie przebywają aktualnie bohaterowie serialu lub książki, na pewno będzie to przydatne narzędzie. Nie wspominając już o tym, że powieszenie takiej mapy na ścianie dodaje jakieś 10 punktów do szacunku wśród kolegów…

Mapę można zamówić stąd, niestety wysyłka jest ze Stanów Zjednoczonych co w znaczący sposób podniesie cenę. Co ciekawe, autor mapy ma w sprzedaży kilka innych projektów związanych z serialami. Warto je sobie przejrzeć, może właśnie zbliżają się urodziny jakiejś bliskiej wam osoby?

Źródło 

 

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: