Radar PKP – zobacz dlaczego twój pociąg się spóźnia

Radar PKP

Znacie stronę lub aplikację Flight Radar? Pozwala ona na śledzenie wszystkich (chyba) rejestrowanych lotów na całym świecie. Na mapie możemy zaznaczyć każdy samolot, poznać trasę jego lotu i inne, bardziej techniczne dane. Podobne narzędzie znajduje się na stronie PKP Polskie Linie Kolejowe, z tą różnicą, że rzecz jasna pokazuje pociągi kursujące po Polsce w czasie rzeczywistym.

Zobacz też: Samosterujące się samochody Google uczestniczą w wypadkach drogowych, ale …

Radar PKP działa na takiej samej zasadzie. Na mapie możemy zobaczyć wszystkie kursujące po kraju pociągi pasażerskie, zobaczyć czas przyjazdu i odjazdu, ewentualne opóźnienia, zobaczyć wszystkie przystanki i sprawdzić firmę, która obsługuje dany kurs. Czy taka mapa może być przydatna? Pewnie tak, jeśli czekacie na opóźniony pociąg lub podróżujecie i chcecie się dowiedzieć gdzie dokładnie się znajdujecie. Lub raczej w której w jakim regionie wasz pociąg stanął i odmówił posłuszeństwa. Na mapie można zobaczyć też ewentualne utrudnienia na trasie.

PKP radar - mapa pociągów

Mapkę znajdziecie pod tym linkiem. Co ważne, działa ona też na urządzeniach mobilnych, chociaż nie tak sprawnie jak na komputerze. Ważne jednak, że jest dostępna i każdy może z niej skorzystać.

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: