Rodem z Japonii, czyli zwiastun Astro Boy Reboot i Attack on Titan [wideo]

attack on titan

Nie samym Hollywoodem człowiek żyje. Jeżeli lubicie filmy z innych zakątków świata, to polecamy odwiedzenie na ekranie Kraju Kwitnącej Wiśni. Japońska kinomatografia jest nader specyficzna, jednak można znaleźć w niej prawdziwe perełki, od animowanego Ghost in the Shell po Siedmiu Samurajów. Dzisiaj proponujemy dwie zbliżające się produkcje, Astro Boy Reboot oraz Attack on Titan.

Astro Boy Reboot

Astro Boy to wczesna kreacja Osamu Tezuki, zwanego bogiem mangi. Rysownik ten uznawany jest za ojca współczesnego komiksu japońskiego. Astro Boy to manga i serial animowany, który Tezuka tworzył między 1952 a 1968 rokiem. Opowiada historię robota w ciele dziecka i stała się jednym z kultowych tytułów w Japonii. Szerszej publiczności Astro Boy został przedstawiony w 2009 roku za sprawą amerykańskiej animacji wyreżyserowanej przez Davida Bowersa. Teraz Astro Boy ma powrócić w serialu Astro Boy Reboot tworzonym przez francuskie studio Caribara Animation przy współpracy z Shibuya Productions i Tezuka Productions.

 

Attack on Titan

Już wkrótce fani znanej mangi Attack on Titan będą mogli cieszyć się fabularyzowaną wersją swojego ulubionego komiksu. Choć pierwszy zwiastun nie ujawnia wiele, to zapowiada się całkiem interesująco. Attack on Titan to manga, która opowiada o świecie, w którym ludzkość zamknięta jest za wysokimi murami, które mają ją chronić przed Tytanami – olbrzymimi humanoidalnymi stworami, które upodobały sobie pożeranie ludzi. Oczywiście, nic nie jest tym, na co wygląda i za prostą na pierwszy rzut historią kryje się coś więcej.

 

Zobaczcie także: 3 nowe zwiastuny: Hotel Transylwania 2, Tomorrowland i Inside Out

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: