Róisín Murphy wraca po 8 latach z nowym klipem!

Moloko

Była wokalista Moloko powraca! Róisín Murphy pokazała dziś swój nowy wideoklip do utworu i singla Exploitation, który ma promować jej nowe wydawnictwo. Będzie to dla niej pierwszy od 8 lat samodzielny album. Ci, którzy znają wcześniejsze dokonania Róisín Murphy nie powinni być ani zaskoczeni ani rozczarowani tym co zobaczą i usłyszą. Teledysk i sam utwór są co najmniej ekscentryczne, zresztą jak sama postać irlandzkiej piosenkarki. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć jak artystka posila się gotowanym jajkiem, to obejrzyjcie klip. Hej przygodo!

Zobacz też: Jest trailer do Amy – dokumentu o Amy Winehouse

 

Hairless Toys, bo tak nazywa się nowa płyta artystki, zawierać będzie 8 utworów. W maju ruszy też równie krótka trasa koncertowa, a Róisín Murphy zagra m.in. w Londynie, Amsterdamie, Berlinie i Dublinie. W Polsce zagra na płockim festiwalu Audioriver, który odbędzie się od 24 do 26 lipca.

W lutym Murphy udostępniła już inny utwór z nowej płyty. Nazywa się Gone Fishing i jak sama przyznaje, jest on inspirowany filmem Paris is Burning.

Wydaje mi się, że te dwa utwory powinny pomóc podjąć wam decyzję co do zakupy płyty. Osobiście jestem pozytywnie zaskoczony i cieszę się, że tak ciekawa artystka wraca do formy.

Źródło, grafika

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: