Rozmowy głosowe w WhatsApp coraz bliżej

WhatsApp

WhatsApp to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych do komunikacji tekstowej. W przeciągu kilku lat od jej powstania jej twórcom udało się przyciągnąć 700 milionową rzeszę użytkowników. WhatsApp to przede wszystkim aplikacja do pisania wiadomości, ale już wkrótce ma to się zmienić.

Według jeszcze niepotwierdzonych informacji już wkrótce WhatsApp otrzyma nową funkcjonalność – rozmowy głosowe. Podobno funkcja ta została już udostępniona niewielkiej licznie użytkowników do testów. Twórcy aplikacji pracują nad specjalnym algorytmem, dzięki któremu korzystanie z tej opcji nie będzie pochłaniać zbyt dużo trasferu danych. Podobny mechanizm stosowany jest przy dodawaniu zdjęć i filmów – WhatsApp kompresuje dane, aby oszczędzić zużycie transferu.

Kiedy możemy spodziewać się nowej funkcji? Bardzo możliwe, że już wkrótce. Wiele wskazuje na to, że prace nad nową wersją aplikacji dobiegają końca i już wkrótce będziemy mogli cieszyć się rozmowami głosowymi z naszymi znajomymi za pośrednictwem WhatsAppa.

 

Dodanie możliwości rozmów głosowych do WhatsAppa wydaje się oczywistym kierunkiem rozwoju dla tego produktu. Nie będzie to oczywiście nic nowego – taką możliwość daje chociażby azjatycki konkurent WhatsAppa – Line. Twórcy WhatsAppa nie mogą pozwolić sobie na odstawanie od konkurencji. Bardzo również możliwe, że jak tylko rozmowy głosowe zostaną z sukcesem zaimplementowane w tej aplikacji, przyjdzie kolej na Facebook Messengera. W końcu Zuckerberg nie na darmo wydał miliardy dolarów na WhatsAppa i nie od dziś słychać, że szykuje się do zaoferowania VoIP również w Messengerze.

Rozmowy głosowe w WhatsAppie mogą pomóc aplikacji w zwiększeniu liczy użytkowników. Zwłaszcza, jeżeli rzeczywiście nie będą pochłaniać zbyt dużo danych, co stanowi największy problem wszystkich aplikacji oferujących VoIP. Czy to się uda? Już wkrótce się przekonamy.

Źródło: AndroidPit

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: