Scarlett Johansson zagra w Potworze z Czarnej Laguny?

Creature from the Black Lagoon

Sympatyczna wiadomość dla fanów klasyki horrorów i filmów science fiction. Jeden z amerykańskich serwisów internetowych piszący głównie o Hollywood, podał informację, że Scarlett Johansson dostała propozycję zagrania jednej z głównych ról w remake’u Potwora z Czarnej Laguny. Co oznacza oczywiście, że ktoś postanowił odświeżyć tego klasyka, a na dodatek ma na to dosyć spore fundusze, skoro stać go na zatrudnienie tak znanej aktorki. Niestety, nie jest jeszcze jasne czy Johansson ma zagrać tytułowego potwora, czy obiekt jego pożądania, czyli filmową Key Lawrence.

Zobacz też: Filmy, na których ciąży klątwa

Potwór z Czarnej Laguny

To naprawdę ciekawa informacja, bo film ten bez wątpienia należy do kanonu horrorów i filmów o potworach. Oczywiście, teraz może wydawać się nieco komiczny, ale w 1954 roku gdy trafił do kin na pewno robił wrażenie. Wydano go ledwie rok po śmierci Stalina, więc całkiem możliwe, że zamieszkujące Czarną Lagunę mutant był też bezpośrednim wcieleniem radzieckiego dyktatora, co napawa mnie jeszcze większą grozą.

Wracając do głównego wątku – uważam, że Scarlett Johansson nadawałaby się do roli Kay Lawrence wprost  znakomicie. Oczywiście niezaprzeczalnym atutem jest tutaj nie tylko jej talent, którego nie sposób jej odmówić, ale i uroda, która gwarantuje, że świetnie sprawdziłaby się w roli uciekającej przez potworem heroiny. Jeśli aktorka przyjmie tę rolę będę zadowolony z dwóch powodów – dlatego, że Johansson zagra w filmie jedną z głównych ról i z tego, że obraz w ogóle powstanie. Będę trzymał kciuki!

ŹródłoZdjęcia

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: