Sequel Blade Runnera coraz bliżej

BLADE-RUNNER

Niektóre osoby informacja ta zachwyci, u innych wzbudzi przerażenie. Druga część Blade Runnera nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Dziś oficjalnie ogłoszono udział w filmie Harrisona Forda.

Przypomnijmy, że Blade Runner (pol. Łowca  Androidów) to kultowy film science fiction z 1982 roku w reżyserii Ridleya Scotta. Przedstawiał on historię Ricka Deckarda (w tej roli Harrison Ford), który polował na zbuntowane androidy. Film doczekał się kilku wersji różniących się zakończeniem oraz końcowym wydźwiękiem.

Pogłoski o planowaniu produkcji sequela Blade Runnera krążyły od jakiegoś czasu. Dzisiaj dostaliśmy potwierdzenie, że do obsady dołączy ponownie Harrison Ford w roli Ricka Deckarda. W grudniu zeszłego roku Ridley Scott, który będzie producentem drugiej części filmu, przesłał wstępną wersję scenariusza Fordowi. Znany aktor podobno był zachwycony.

Co jeszcze wiemy o nadchodzącym następcy Blade Runnera? Za scenariusz jest odpowiedzialny duet Hampton Fancher (który był współautorem skryptu oryginału) i Michael Green (współautor scenariusza do Green Lantern), a reżyserię zaproponowano Denisowi Villeneuve’owi (Pogorzelisko). Filmu nie należy się spodziewać wcześniej niż w 2017 roku.

Czy to dobra wiadomość? Ciężko powiedzieć. Osobiście jako fan pierwszej części poczułem duży niepokój, gdyż pierwszą część uznaję za kompletną i zamkniętą całość, i nie widzę za bardzo sensu kontynuowania tej historii. Mam wrażenie, że sequel może osłabić jej filozoficzny wydźwięk. Jak widać, Ridley Scott kontynuuje wyciąganie trupów z szafy (Prometeusz, który był powiązany z Obcym). A mojego nastroju nie poprawiają też informacje, że Obcy Blade Runner dzielą to samo uniwersum

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: