Serialowa mania w Hollywood trwa w najlepsze – Galaxy Quest powróci jako serial

Galaxy Quest Kosmiczna Załoga

W 1999 roku na ekrany kin wszedł film Galaxy Quest – dosyć wybuchowa mieszanka filmów science fiction i komedii z Leslie Nielsenem. Parodia przygód załogi statu kosmicznego w podejrzany sposób bardzo przypominała Star Treka (zresztą sami aktorzy kultowego serialu bardzo ciepło wypowiadali się o Kosmicznej Załodze, bo tak brzmi polski tytuł Galaxy Quest), slapstickowe żarty były nawet całkiem zabawne, a w obsadzie spotkały się takie sławy jak Sigourney Weaver czy Tim Allen. Film osiągnął sukces finansowy i przypadł do gustu fanom sci-fi, więc nic dziwnego, że postanowiono stworzyć jego remake. Oczywiście, będzie on zrobiony na współczesną modłę – jako serial telewizyjny.

Zobacz też: Gnardians of the Galaxy, czyli wersja porno Strażników Galaktyki

Serial będzie prawdopodobnie oparty o ten sam pomysł co filmowy pierwowzór – grupa aktorów grających w fantastycznonaukowym serialu przeniesiona zostaje do odległej galaktyki by pomóc sympatycznym kosmitom walczyć z agresorami z innej planety . Nie wiadomo jeszcze niczego na temat obsady, ale sam bym się nie łudził, że w nowej produkcji może zagrać np. Sigourney Weaver. Nie znana jest jeszcze nawet przybliżona data premiery obrazu.

Galaxy Quest było całkiem przyzwoitą produkcją, szczególnie dla tych, którym zawsze podobała się stylistyka Star Treka czy innych, podobnych produkcji. Sam jestem fanem absurdalnego humoru prezentowanego w filmie, więc całkiem dobrze go wspominam. Czy to dobry materiał na serial? Pewnie dobry tak jak każdy inny, zresztą wydaje mi się, że punktem wyjścia dla producentów filmowych i stacji telewizyjnych nie jest wcale ciekawa do opowiedzenie historia, a po prostu marketingowy potencjał. W przypadku serialu Galaxy Quest mogą być raczej spokojni o sukces. Geeki „kupią” ten serial, podobnie jak każdą inną, nawet średnią lub słabą produkcję, która ma chociaż znamiona „geekowości” jak np. Big Bang Theory, czy świeży jeszcze Silicon Valley. Ja na pewno dam szansę serialowej wersji Galaxy Quest.

Źródło

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: