Serialowe premiery kwietnia. Na co warto czekać?

seriale

Jeżeli jeszcze nie czujecie wiosennej atmosfery, to nie przejmujcie się, ja też nie. Choć kwiecień i Wielkanoc już właściwie są za progiem, to za oknem aura raczej w kratkę. Szczęśliwie tej wiosny nie zabraknie ciekawych, serialowych premier. Oto, na co warto czekać i na co ostrzyć sobie zęby w zbliżającym się miesiącu.

A.D. The Bible Continues

Scenarzyści i reżyserzy wręcz uwielbiają sięgać po biblijne motywy. A to raz wiernie zekranizują jakąś biblijną przypowieść, a to puszczą wodze fantazji, jak w przypadku ostatniego filmu o Noe. Biblia była również tematem wielu seriali i wygląda na to, że jeszcze nie wyczerpano tego źródła. A.D. The Bible Continues to serial, który ma mieć swoją premierę 5 kwietnia w NBC. Ma on stanowić swoistego rodzaju kontynuację Biblii, a wiec opowiadać historię już po ukrzyżowaniu Jezusa. Będzie więc trochę polityki, trochę społeczeństwa oraz historia dalszych losów uczniów i matki Chrystusa. Ciężko mi powiedzieć, czy to będzie hit czy raczej klapa, gdyż trudno odgadnąć, w jaki sposób scenarzyści podejdą do tego, nader specyficznego tematu.

 

Wolf Hall

Również 5 kwietnia BBC Two szykuję premierę serialu Wolf Hall. Historia serialu osadzona jest w 1520 roku w Anglii, za czasów burzliwych rządów Henryka VIII. Główną postacią serialu ma być Thomas Cromwell, który ma pomóc królowi w jego planie oderwania się od Rzymu. Zapowiada się więc pełna dworskich intryg, przesiąknięta historią, opowieść. Nie ukrywam, że lubię tego typu produkcjE i już nie mogę doczekać się tego serialu.

 

Daredevil

Już 10 kwietnia użytkownicy Netflixa będą mogli cieszyć się nowym serialem: Daredevil. O tej produkcji pisaliśmy już TUTAJ, więc nie rozpisując się zbyt dużo, wyrażę tylko nadzieję, że tym razem Daredevila będzie dało się oglądać bez odruchów wymiotnych. Trzymam za to kciuki i jestem pełen nadziei po tym zwiastunie:

 

The Messengers

Również 10 kwietnia ma mieć swoją premierę serial science-fiction The Messengers. Umknął on ostatnio mojej uwadze. Serial ma opowiadać historię Very, kobiety która była światkiem uderzenia na pustyni obcego przedmiotu rodem z kosmosu. W chwili uderzenia serce Very przestaje bić, a jej umysł łączy się jeszcze 4 innymi osobami, które doznają tego samego stanu. Oczywiście nasza bohaterka nie ginie, a przybycie obcego obiektu staje się tylko początkiem tej historii.

 

To oczywiście nie wszystko, na co warto czekać w kwietniu. Nie zapominajmy, że już 13 kwietnia będziemy mogli cieszyć się nowym, piątym sezonem Gry o Tron, który zapowiada się naprawdę emocjonująco. Jeżeli chcecie zobaczyć nowe trailery i zdjęcia z 5 sezonu, to koniecznie sprawdźcie nasz ostatni artykuł. Jak widać, kwiecień zapowiada się naprawdę serialowo.

 

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: