Serialowe premiery lutego. Na co warto czekać?

the-walking-dead

Nowy rok, nowe i stare seriale na horyzoncie. Niektóre dopiero będą miały swoje premiery, niektóre nowe sezony. Po zimowej, nudnej przerwie, nareszcie będzie można bez żalu przetrwonić trochę czasu przed telewizorem lub komputerem oglądając dobre, choć nie zawsze, produkcje. Na co warto ostrzyć sobie zęby w tym miesiącu? Oto moja subiektywna lista lutowych premier i powrotów.

The Walking Dead

Tego serialu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Apokalipsa zombie, walkers, oraz dzielna grupa ocalałych, która musi walczyć każdego dnia o przetrwanie. Doskonały serial, w którym akcja przeplatana jest studium upadku człowieczeństwa, i w którym trudno rozróżnić kto jest gorszy – nieumarli czy ludzie. The Walking Dead, sezon 5, wraca po zimowej przerwie już w drugim tygodniu lutego. Przygotowaliście już swój ekwipunek na wypadek apokalipsy?

Vikings

Jeżeli jeszcze nie widzieliście tej produkcji, to koniecznie musicie to nadrobić. Vikings to świetny serial zrealizowany przez kanał History, opowiadający o perypetiach Ragnara Lothbroka. Ten serial ma wszystko, czego człowiek może zapragnąć: wikingowie, przemoc, wikingowie, łupieżcze wyprawy, wikingowie, polityka, wikingowie, starożytni bogowie, wikingowie. Choć można nieco przyczepić się do samej realizacji, to warto pamiętać, że nie jest to superprodukcja na miarę Gry o Tron. Ma za to wciągającą fabułę i niesamowity klimat. Premiera 3 sezonu już 19 lutego.

House of Cards

Polityka jest brudna. Brutalna. Bezlitosna. By osiągnąć szczyt trzeba odwiesić moralność na kołek i zanurzyć się w szambie po czubek głowy. Ale to też wciągająca gra pełna emocji. House of Cards to jeden z najlepszych seriali political fiction ostatnich lat wyprodukowany przez Netflixa. Rewelacyjny Kevin Spacey pokazuje na ekranie, jak wygląda prawdziwa polityka, a nie ta z telewizyjnych dzienników. I robi to perfekcyjnie. 3 sezon już 27 lutego.

 

To 3 najciekawsze, moim zdaniem, premiery/powroty lutego. Ale oczywiście nie jedyne. 5 lutego premierę będzie miał serial Allegiance o młodym analityku CIA, którego cała rodzina okazuje się rosyjskimi „śpiochami”. Na ekrany wraca chociażby serial Rizzoli & Isles, czyli serial kryminalny w kobiecym ujęciu oraz The Night Shift o wojskowych lekarzach, teraz ratujących życie w cywilu. Nie powiem jednak, abym szczególnie oczekiwał tych produkcji.

Grafika

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również:

 • Grzegorz Wczesny

  Same dobre rzeczy, ale jeszcze można dodać Madam secretary, Newsroom, Suits, Black sails… a nawet Szczałę i Flasza ;]

 • KamilMizera

  Pewnie bym dodał, ale przynajmniej połowa z nich leci od stycznia;)

 • Grzegorz Wczesny

  W styczniu nie dodałeś więc się czepiam :D

 • KamilMizera

  Co prawda to prawda;)

 • fan

  Vikings tak… świetny serial. 3 sezon tuż, tuż… ale i tak najbardziej czekam na kwiecień i 5 sezon Gry o tron. Z nieoficjalnych( ha, ha ) przecieków należy się spodziewać, że w tej sadze, której kolejne 2 tomy ponoć powstają – przy życiu uchowa się piątka bohaterów. i tu absolutnie nie zdradzę szczegółów, tylko nadmienię ze ponoć będzie to ktoś niewielki, ktoś od smoków i trójka od Starka (w tym jeden z nieprawego łoża) :) czekam niecierpliwie na kolejne tomy…