Skype teraz dostępny również w przeglądarce!

skype logo

Microsoft długo kazał nam na to czekać. Choć Skype może nie należy obecnie do najbardziej sexy komunikatorów na rynku, to wciąż ma wielu wiernych użytkowników i jest symbolem rozmów VoIP. Do tej pory należało mieć specjalną aplikację, czy to na system mobilny czy operacyjny, by móc korzystać ze Skype’a. Teraz wystarczy tylko przeglądarka.

Zobacz też: Dlaczego nie było i nie będzie Windows 9?

Jeżeli wejdziecie na stronę Web Skype, znajdziecie na niej przeglądarkową wersję tego komunikatora. Wystarczy, że zalogujecie się na swoje konto w Skypie i będziecie mogli korzystać z komunikatora z poziomu swojej przeglądarki. By jednak wszystko działało jak należy, na przykład rozmowy głosowe czy wideo, to będziecie musieli zainstalować specjalny dodatek, który to umożliwi.

skype

Na razie webowy Skype jest w wersji Beta, co jest dość widoczne. Zarówno nawigacja jak i grafika pozostawiają wiele do życzenia. Swoją drogą Microsoft przybywa na imprezę mocno spóźniony. Od kilku ładnych lat użytkownicy Google mogą korzystać z webowych czatów wideo za pośrednictwem Hangouts. Czy webowa wersja Skype sprawi, że ludzie będą chętniej korzystać z tego komunikatora? Szczerze powiedziawszy, bardzo w to wątpię. Wydaje mi się, że Microsoft musi ponownie zastanowić się nad tym, czym właściwie ma być Skype, bo obecne wersje stanowią dość nieudolnie przygotowane liftingi dla dość starej koncepcji. A samym pudrem trudno będzie konkurować z WhatsAppem, Messengerem, Linem czy Snapchatem.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: