Smartfony BlackBerry z Androidem? Tonący brzytwy się chwyta…

BlackBerry na MWC

Ciekawe plotki dochodzą do nas zza oceanu. BlackBerry, firma tworzącą smartfony i swój własny system operacyjny, być może wykorzysta Androida w swoim najnowszym telefonie. To nie pierwsza sytuacja gdy ten producent „flirtuje” z Google. Już teraz w urządzeniach z systemem BlackBerry 10 możliwe jest uruchamianie aplikacji z Androida. Jednak wydanie własnego smartfona z „obcym” systemem operacyjnym byłoby naprawdę odważnym ruchem.

Zobacz też: Makey Makey GO – szalenie nowatorskie czy bezdennie głupie? Internauci już wyrazili swoje zdanie!

O całej sprawie donosi Reuters. Według anonimowego źródła z wewnątrz firmy, nowym smartfonem z Androidem będzie model zaprezentowany przez BlackBerry podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. Było to urządzenie z dosyć dużym ekranem i wysuwaną, fizyczną klawiaturą (zdjęcie na górze).

BlackBerry Passport

BlackBerry wydało dosyć mglisty komentarz do całej sprawy, twierdząc, że nie będą komentować plotek i że wciąż pozostają wierni systemowi BlackBerry 10, który wciąż będą rozwijać. Cóż, wydanie smartfona z Androidem na pokładzie wcale nie musi oznaczać rezygnacji z rozwijania własnej platformy. To obecnie mało popularny system, ale wciąż ma wielu fanów, głównie wśród klientów biznesowych. Natomiast wydanie telefonu z popularnym Androidem, który gwarantuje dostęp do setek tysięcy świetnych aplikacji mógłby pomóc BlackBerry odbić się od dna i być może powalczyć o nowych klientów wśród fanów systemu operacyjnego od Google. Szczególnie, że kanadyjski producent potrafi tworzyć ciekaw urządzenia, czego doskonałym dowodem był naprawdę dobry BlackBerry Passport (na zdjęciu powyżej).

To być może desperacki ruch z ich strony, ale liczę na to, że im się uda. Skoro są osoby ryzykujące zakup smartfona z Androidem od mało znanych chińskich czy nawet polskich producentów, to dlaczego nie postawić na tak znaną markę? Szczególnie, że wysuwana, fizyczna klawiatura to dla wielu geeków obiekt marzeń. Mam więc nadzieję, że plotki się potwierdzą, a BlackBerry z całego serca życzę powodzenia.

Źródło i zdjęcie główne

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: