Sony pokazało nowy smartfon Xperia Z4

sony

Po ogłoszeniu na MWC 2015 nowego tabletu Xperia Z4 musiała nadejść ta chwila, w której Sony pokaże również nowego, flagowego smartfona. I w końcu to nastąpiło! Sony dopiero co zaprezentowało nowy telefon z serii Xperia. Czego można się po nim spodziewać?

Sony postanowiło pokazać światu swój najnowszy smartfon Xperia Z4. Na razie premiera została skierowana na rynek japoński, nie wiadomo więc, kiedy nowa Xperia będzie miała premierę na świecie i jak będzie wyglądać wersja Compact, o ile taka zostanie wydana.

Nowy smartfon odznacza się naprawdę mocnymi podzespołami. W środku znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 810 2GHz, 3 GB RAM, 20,7 megapikselową, tylną kamerę oraz baterię 2930mAh. Wszystko to zmieszczono w urządzeniu, które ma ekran o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości 1080 x 1920, waży 144 gram, a jego grubość to zaledwie 6,9 mm. Sony przyzwyczaiło nas, że smartfony z serii Xperia są wodo i kurzo-odporne i niczego mniej nie możemy się spodziewać po Z4. Smartfon ma być dostępny w 4 kolorach: białym, czarnym, morskim i miedzianym. Jeżeli chodzi o sam wygląd urządzenia, to tutaj niewiele się zmieniło. Zachowano prostokątną bryłę, rozstaw przycisków i mieszankę metalu ze szkłem.

xperia z4

Linia Xperia to jedna z najbardziej udanych serii smartfonów z Androidem. Sony udało się stworzyć prawdziwą markę dla Xperii i dostarczyć dobrze skrojone urządzenia na rynek. Jednak Z4 prawie w niczym nie różni się od poprzedniczek, jeżeli chodzi o wygląd. Sony pod tym względem jest niezwykle konserwatywne i niewiele zmienia w oryginalnym koncepcie. Zmieniają się rozmiary ekranu, wykorzystane materiały do obudowy, podzespoły, ale generalnie telefony te są do siebie niezwykle podobne. Z jednej strony to całkiem dobry zabieg marketingowy. Ten designerski konserwatyzm sprawia, że niemal każdy jest w stanie rozpoznać Xperię pośród tysięcy innych modeli smartfonów z Androidem. Z drugiej jednak strony robi się to troszeczkę nudne, a ta niechęć do zmian już nieraz była kosztowna dla Sony.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: