Spin-off The Walking Dead będzie miał dwa sezony!

zombie

Jeżeli lubicie filmy lub seriale o zombiakach, to mam dla was dobrą wiadomość. AMC, odpowiedzialne za niezaprzeczalny hit The Walking Dead zamówiło specjalny spin-off dla tej historii. Oznacza to jeszcze więcej zombiaków na naszych ekranach. Smakowicie!

Na razie niewiele wiadomo o nowym serialu, poza tym, że AMC zakontraktowało 2 sezony i już zaczęła się ich realizacja. Nie znamy jednak tytułu tego serialu. Wiadomo za to, że nie będzie on nawiązywał bezpośrednio do historii z The Walking Dead. Jego akcja ma się toczyć w Los Angeles u progu samej zombie-apokalipsy. Serial ma pokazywać rozpad społeczeństwa pod wpływem plagi nieumarłych. Nowego zombie-serialu możemy się spodziewać jeszcze w tym roku, zapewne bliżej jesieni.

spinoff walking dead

Powiem szczerze, że nie dziwi mnie fakt, iż AMC stara się wycisnąć z The Walking Dead ile się da. Serial ten okazał się wielkim sukcesem i sam należę do wielkich fanów tego obrazu. Choć większość produkcji z zombiakami jest albo infantylna albo nudna, to The Walking Dead wciągnął mnie bez końca. Świetna realizacja wizualna, nietuzinkowa historia oraz coraz lepsza gra aktorska.

Czy nowy spin-off powtórzy sukces The Walking Dead? Ciężko powiedzieć. Twórcy tego serialu będą mieli coś do udowodnienia. Będą musieli stworzyć obraz, który nie będzie zwykłą kalką The Walking Dead. A będzie to trudne, gdyż niewiele więcej można już zdziałać w kwestii zombiaków. Temat ten jest mocno wyeksploatowany, a The Walking Dead wyciska z niego to, co najlepsze. Oby nowy serial nie poszedł w jakąś kuriozalną stronę, typu ratowanie świata, szukanie leku i tym podobne Resident Evil’y. Z kolei kolejny survival w klimatach nieumarłych może się po prostu nie przyjąć.

Czy nowy serial okaże się gniotem czy arcydziełem, przekonamy się już wkrótce. Osobiście nie mogę się już go doczekać i podchodzę bardzo optymistycznie do tego tematu. Jeżeli będzie chociażby trzymał poziom z The Walking Dead to będę już usatysfakcjonowany.

Źródło: The Varge

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: