Star Trek powróci jako serial w 2017 roku!

Star Trek The Original Series

Ta wiadomość sprawi, że wielu nerdom i geekom spocą się dłonie, a głos zadrży w niewyobrażalnej ekscytacji! Tak, Wasza ulubiona seria science fiction powróci na ekrany telewizorów komputerów! W styczniu 2017 roku w usłudze VOD CBS All Access wyemitowany zostanie pierwszy odcinek zupełnie nowego serialu Star Trek.

Zobacz też: Może i jesteś fanem Star Treka, ale na pewno nie tak wielkim jak prezes tej firmy…

Nowa wersja będzie miała całkowicie nowych bohaterów, ale fabułą i atmosferą ma nawiązywać do pierwszych odcinków serialu, wyemitowanych w amerykańskiej telewizji w 1966 roku. Premiera nowej serii pojawi się więc w mediach w 50 lat po premierze pierwszego serialu stworzonego w ramach tej franczyzy.

Nie znane są żadne szczegóły dotyczące tego (mam nadzieję) spektakularnego powrotu. Wiadomo jedynie, że za reaktywację projektu odpowiedzialni są Alex Kurtzman (producent Star Trek Into Darkness i kilku popularnych w Stanach serialów) oraz Roberto Orci (współpracujący z Kurztmanem przy kilku rożnych produkcjach).

Muszę przyznać, że nie jestem wielkim fanem ani serialu, ani filmów opowiadających o przygodach załogi statków Enterprise. Jednak z chęcią obejrzę nowy serial z kilku powodów. Po pierwsze, to dobry czas by powrócić z tak ważnym i zasłużonym dla science fiction tytułem, biorąc pod uwagę jakość współczesnych seriali. Po drugie, fani Star Trek nie wybaczą twórcom nowej serii bylejakości i sprofanowania kultowej franczyzy. To oznacza, że wszyscy zaangażowani w projekt będą musieli dać z siebie wszystko (i wydać gruuuubą kasę), by wyjść z przedsięwzięcia zwycięsko. Po trzecie, liczę na to, że serial będzie świetnie wyprodukowany i będzie się go po prostu dobrze oglądało.

Jedynym niepokojącym faktem jest to, że nowy Star Trek będzie produkcją stworzoną ekskluzywnie dla serwisu VOD CBS All Access. Mogą więc pojawić się problemy z legalnym dostępem do serialu w Europie. ..

Źródło, zdjęcie

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: