Steam pozwala teraz na zwracanie gier po ich uruchomieniu

steam

Steam wprowadził sporą zmianę w swojej polityce zwrotów. Do tej pory miało się 14 dni na zwrócenie gry, pod warunkiem, że nigdy się jej nie uruchomiło. Teraz prawo użytkowników do zwrotów zostaje poszerzone.

W ramach nowej polityki Steam będzie pozwalać na zwrot gry do dwóch godzin od jej uruchomienia. Dzięki temu będzie można szybko przetestować tytuł i jeżeli nam się nie spodoba – oddać go. Oczywiście, przy założeniu, że sam deweloper pozwala w ogóle na zwroty. Co ciekawe, nowa polityka odnosi się nie tylko do pełnych gier, ale również od DLC.

Ta zmiana to dobra wiadomość dla wszystkich graczy. Choć 2 godziny to nieszczególnie dużo, to w wielu wypadkach taki czas wystarczy, aby przekonać się, czy zakupiona przez nas gra jest tym, czego chcieliśmy. Możliwość zwrotów uruchomionych gier stawia również pod znakiem zapytania sens tworzenia dema dla danego tytułu. W końcu gracz dostaje sporo czasu na pierwszy test gry. Tak czy owak, cieszy ta zmiana na Steamie – lepiej późno niż wcale.

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: