„Strzel” sobie selfie w… Doomie

Doom Selfie, InstaDoom

Połączenie instagrama i Dooma? Nowy mod do tej leciwej już gry zaskakuje swoim pomysłem i wykonaniem. Oto InstaDoom!

Muszę przyznać, że kreatywność twórców modów nie przestanie mnie zadziwiać. InstaDoom jest modyfikacją do klasycznej gry FPS Doom (i jej drugiej części), która wprowadza do gry funkcjonalności znane z aplikacji Instagrama.

Autor moda, użytkownik Linguica, kilkanaście godzin temu umieścił w serwisie doomworld.com działającą wersję swojego projektu. Teraz możemy grać w Dooma, korzystając z jednego z 37 filtrów kolorostycznych znanych z Instagrama. Jednak najbardziej zaskakującą opcją, którą dodano do gry, jest możliwość robienia… selfie!

To nie żart, teraż możemy uwiecznić naszą masakrę w Doomie, korzystając z zaimplementowanego w grze selfie sticka. Przykładowy efekt jego użycia wygląda tak:

InstaDoom, Doom selfie

 

Często wracam do starych gier i przeglądam wydane do nich modyfikacje. Jednak ten pomysł przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Choć nie wpływa on praktycznie w żaden sposób na grę, to już teraz muszę przyznać, że jest to jeden z najciekawszych i na pewno najbardziej zaskakujących modów wydanych w ogóle do gier.

Jeśli chcecie wypróbować ten niesamowity pomysł, to wystarczy zaopatrzyć się w Dooma, Dosboxa i pobrać modyfikację InstaDoom autorstwa Linguica. Ja tymczasem wracam strzelać selfie w Doomie.

 

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: