Suicide Squad, czyli komiksowa Parszywa dwunastka – zobacz trailer

Suicide Squad - trailer

Jeśli w moim wczorajszym zestawieniu najciekawszych trailerów z targów Comic Con brakowało jakichś filmów to na pewno zapowiedzi Suicide Squad i Deadpool. Ten drugi co prawda wyciekł do sieci, ale jego jakość była naprawdę słaba, zresztą dosyć szybko zniknął z internetu. Natomiast na trailer Suicide Squad przyszło nam poczekać aż do dzisiaj. Powiem tylko jedno – wygląda na to, że warto było poczekać.

Zobacz też: Han Solo doczeka się własnego filmu!

Komiksowe i filmowe Suicide Squad to coś na kształt Parszywej dwunastki. Bohaterami jest zbieranina najgorszych szuj z uniwersum DC Comics, które zmuszone są do współpracy z amerykańskim rządem. Oczywiście, nie robią tego z własnej woli, ale dla wymiernych korzyści, np. krótszego wyroku. Ponieważ wszyscy członkowie Suicide Squad są niebezpiecznymi szaleńcami, rządowa agencja A.R.G.U.S wysyła ich na samobójczą misję. Jeśli im się uda, pomogą światu. Jeśli nie, nikt nie będzie po nich płakał.

Trailer wydaje mi się nadzwyczajnie mało „komiksowy”, ale to na pewno nie jest żaden zarzut. Na plus trzeba zaliczyć też obsadę filmu, w którym zobaczymy np. Margot Robbie (filmowa żona Leonardo DiCaprio), Ben Affleck (jako Batman, oczywiście – trzeba niestety przyzwyczaić się do tego niezręcznego faktu), Will Smith czy Jared Leto (w odświeżonej nieco roli Jokera). Oto trailer:

No i jak się podoba?

Film będzie miał premierę dopiero za rok – w sierpniu 2016 roku.

główne zdjęcie

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: