Świat gry rusza się, gdy ruszasz się ty – poznaj SUPERQOT, zadziwiający mod do Quake’a

superhot superqot

Mod do blisko 20-letniej gry, który praktycznie zmienia jej fizykę i mechanikę? Proszę bardzo, oto SUPERQOT!

SUPERQOT jest modem do gry Quake stworzonym przez deweloperów z polskiego studia SUPERHOT. Panowie są odpowiedzialni za tworzenie gry o tym samym tytule, w którym fizyka gry jest uzależniona od naszego postępowania. To znaczy, że jeśli my się ruszamy, to ruszają się też nasi przeciwnicy i inne elementy otoczenia. Projekt ten powstał dzięki finansowaniu graczy za pośrednictwem platformy Kickstarter. Zamysł twórców możecie obejrzeć w poniższym, dość psychodelicznym trailerze.

Wczoraj deweloperzy wypuścili wersje testową swojego silnika gry, na którym osadzili… Quake’a! Początkowo wydawało się, że filmik zaprezentowany na youtube to zręczny żart primaaprilisowy. Jednak zamieszoczny w opisie filmu link do ściągnięcia takiej wersji gry rozwiał wszelkie wątpliwości.

Teraz możecie spróbować zagrać w inną wersję Quake’a, klikając ten link. Paczka jest niewielka, waży 11 megabajtów (po rozpakowani 23), a pozwala doznać nowych wrażeń w obcowaniu z tą legendarną grą. W zasadzie układ wszystkich elementów pozostał taki sam. Pozbyto się tekstur, dlatego przyda się dobra znajomość plansz w Quake’u (a dokładniej rozmieszczenia ewentualnych przedmiotów). A jak sprawuje się sama gra? Przede wszystkim… inaczej. Rzeczywiście jak się nie ruszamy, to świat gry porusza się minimalnie. Zabawnie to wygląda na przykład w przypadku jazdy windą. Jeśli staniemy na niej nieruchomo, to będziemy jechać niezwykle wolno. Dlatego jeśli chcecie poczuć dynamikę oryginalnej rozgrywki, musicie być ciągle w ruchu. Tak skonstruowany silnik gry pozwala też omijać latające tu i ówdzie granaty wrogów. Prezentujący to wszystko trailer możecie zobaczyć poniżej:

Zabawa jest zupełnie inna, a przy okazji pozwala sprawdzić, na czym będzie polegać finalny produkt SUPERHOT. Ja jestem zaintrygowany i czekam na niego z niecierpliwością.

Michał Adamski

Niepoprawny pesymista, miłośnik wodnej fauny i gramatyczny nazista. Fanatyk filmów Sergio Leone, spaghetti westernów i ogólnie pojętego kina exploitation. Lubi nowe technologie, tenis, football amerykański oraz uwielbia poświęcać wolny czas na gry komputerowe, a w szczególności te, które już przekroczyły wiek pełnoletności.

Zobacz również: