Świetny prezent dla miłośników sztuki od Google

google art project browser

Dwa dni temu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzeów. Z tej okazji Google przygotowało niespodziankę dla wszystkich miłośników kultury i sztuki. Jeżeli znacie wirtualne galerie w Google Art Project, to ten prezencik na pewno przypadnie wam do gustu.

Zobacz też: Muzea bez Barier, czyli mobilna aplikacja dla niepełnosprawnych

Google przygotowało ciekawe rozszerzenie dla przeglądarki Chrome o wiele mówiącej nazwie Google Art Project. Ten ciekawy dodatek zamieni waszą przeglądarkę w wirtualne muzeum i będzie przybliżać wam największe arcydzieła ludzkości, dzień po dniu.

rozszerzenie

Po zainstalowaniu rozszerzenia Google Art Project, które możecie pobrać w Chrome Web Store, strona startowa waszej przeglądarki zacznie wyświetlać obrazy znajdujące się w wirtualnej kolekcji Google. Po otworzeniu nowej karty ukaże wam się któreś z arcydzieł, jego tytuł oraz autor. Po kliknięciu w link można bezpośrednio przenieść się do strony kolekcji, z której pochodzi dany obraz. Z kolei wystarczy kliknąć na przycisk odświeżania i waszym oczom ukaże się kolejne arcydzieło.

Google jednak nie zapomina, do czego służy przeglądarka. W prawym dolnym rogu znajdziecie ikonkę, po kliknięciu której wyświetlą się wasze najczęściej odwiedzane strony. Dzięki temu dalej można szybko przenieść się w ulubione miejsca a przy okazji poobcować ze sztuką.

google art

Bardzo mi się podoba to rozszerzenie dla Chrome. To świetny sposób, aby codziennie otrzymać niewielką dawkę sztuki w miejscu, z którego korzystamy najczęściej, czyli w przeglądarce. Przy okazji przypomniała mi się aplikacja DailyArt od Moiseum, która ma podobne zadanie: codziennie wyświetla jedno dzieło sztuki oraz jego opis. Warto mieć tę aplikację na swoim telefonie, no i oczywiście rozszerzeni Google Art Project na przeglądarce.

Źródło

Kamil Mizera

Dziennikarz technologiczny, blogger, felietonista. Od 2010 roku zawodowo pisze o technologiach, aplikacjach i Internecie. Co więcej, lubi to robić. O tempora, o mores!

Zobacz również: