Symulator rozprzestrzeniania się wirusa zombie – gdzie najlepiej się ukryć?

Zombi apokalipsa

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak przygotować się na apokalipsę zombie i gdzie najlepiej przygotować swoje schronienie, to mam dla was użyteczne narzędzie. Natrafiłem właśnie na symulator rozprzestrzeniania się wirusa, który zamienia ludzi w żywe trupy. Niestety, ograniczony jest on tylko do mapy Stanów Zjednoczonych, ale odpowiada on na pytanie gdzie najlepiej szukać schronienia w razie śmiercionośnej epidemii.

Najlepiej jeśli schronicie się gdzieś z dala od ludzkich osiedli – im dalej od miast i innych skupisk ludzi tym lepiej. To zresztą całkiem logiczne, skoro trupim zarazkiem można zarazić się od ludzi. Sam symulator jest ciekawą zabawką, którą można się przez chwilę pobawić, zmieniając różne parametry:

Symulator Zombie

Jak widać, możemy wybrać wskaźnik śmierci do ugryzień i czas w którym człowiek zamieniony w zombie pokonuje 1 milę (ponad 1,6 km). Algorytm rozprzestrzeniania się choroby powstał w oparciu o dane dotyczące interakcji mieszkańców Stanów Zjednoczonych na przestrzeni swojego kraju. Seems legit!

Rozwój, tempo i kierunek epidemii zależy więc też od tego, gdzie dokładnie ulokujemy swojego „pacjenta zero”. Fala zombiaków szybciej przetoczy się przez kraj, jeśli pierwsza ofiara będzie z Nowego Jorku, wolniej zaś jeśli będzie ona mieszkać w północnych lub południowych stanach. W tych miejscach byłoby tez najłatwiej o znalezienie potencjalnego schronienia. Warto o tym pamiętać – jeśli coś takiego wydarzy się kiedykolwiek w Polsce, trzeba pakować manatki i jechać w Bieszczady!

Symulator możecie znaleźć tutaj. Udanej zabawy!

 

 

Paweł Kański

Jestem internetowym zwierzem i jednocześnie łowcą LOL contentu, niepoprawnym fanbojem Twin Peaks i pankiem-weganinem. Uwielbiam nieszablonowe, dziwne kino i literaturę faktu. Dla "internetsów" piszę od kilku lat, głównie poruszając się w tematach technologiczno-sieciowych, ale zawsze ciągnęło mnie także w inne, mniej zbadane rejony. Na Culture Geeks mam nadzieję je spenetrować.

Zobacz również: